Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3210
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Koniec remontu jeszcze w tym roku

Wtorek, 11 lipca 2023, 11:32
Aktualizacja: 12:15
Autor: red
powiat wałbrzyski: Koniec remontu jeszcze w tym roku
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Poseł Marcin Gwóźdź, który uczestniczył w III Sudeckie Forum Inicjatyw w Głuszycy, odwiedził inwestycje realizowane przez Powiat Wałbrzyski dofinansowane z Rządowego Programu Polski Ład.

Jedną z inwestycji jest kolejny etap modernizacji byłej drogi wojewódzkiej DW 380 prowadzącej z Głuszycy do Grzmiącej. Jeszcze trzy lata temu droga wzbudzała wiele emocji, tak wśród mieszkańców Głuszycy jak i wśród radnych opozycji.

- Po bataliach, w tym sądowych, stoczonych z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei oraz Zarządem Województwa Dolnośląskiego, wypracowaliśmy kompromis i dzisiaj możemy się pochwalić kolejnym etapem wyremontowanej drogi. Zakończyliśmy prace bitumiczne na najbardziej zniszczonym odcinku około 300 metrów bieżących. Dzięki środkom pozyskanym z Polskiego Ładu jeszcze w 2023 roku pojedziemy po nowej nawierzchni na całym 9,5 kilometrowym odcinku z Głuszycy do Unisławia Śląskiego. Poseł Marcin Gwóźdź, jak i pozostali parlamentarzyści koalicji rządowej, żywo interesują się sposobem wydatkowania przez samorządy środków pochodzących z rządowego dofinasowania. Wykorzystanie tych środków to poprawa jakości życia mieszkańców i turystów - tłumaczy starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Dla lokalnego samorządu, m.in. burmistrza Romana Głoda, remont byłej drogi wojewódzkiej DW 380 był kluczową inwestycją, o którą zabiegali od wielu lat. Dzięki działaniom Powiatu Wałbrzyskiego to co było niemożliwe przez kilkadziesiąt lat, stało się faktem w trzy lata. Zatem kolejny punkt zapalny na mapie powiatu wałbrzyskiego wkrótce przejdzie do historii.

Twoja reakcja na artykuł?

11
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
14
56%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group