Środa, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 2167
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Konkurs o niepełnosprawności

Środa, 22 grudnia 2010, 13:17
Aktualizacja: 13:17
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Konkurs o niepełnosprawności
Fot. Urząd Miasta w Boguszowie–Gorcach
Fundacja „Pomocna Dłoń” z Boguszowa – Gorc w ramach projektu finansowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu przeprowadziła konkurs plastyczny na temat funkcjonowania z niepełnosprawnością.

W szranki stanęli uczniowie szkół specjalnych. Prace plastyczne wykonane różną techniką nadeszły ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół przysposabiających do życia z Wałbrzycha i Ludwikowic koło Nowej Rudy.
Wystawa pokonkursowa odbyła się w restauracji „Elsa” w Boguszowie – Gorcach z udziałem pracowników i współpracowników Fundacji „Pomocna Dłoń” - Iwony Kaniewskiej i Ryszarda Kaniewskiego i innych, przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Boguszowie - Gorcach, przedstawicieli Porozumienia „Perspektywa” w Boguszowie - Gorcach, PCPR w Wałbrzychu i gośćmi oraz licznym udziałem uczestników konkursu i ich opiekunów. W spotkaniu uczestniczyli także twórcy z Boguszowa - Gorc i Wałbrzycha: plastyk Stanisław Sułek, który zaprezentował prace swoich uczniów z sekcji plastycznej MBP – Centrum Kultury w Boguszowie - Gorcach, poeci Lidia Gil , Elżbieta Gargała i Krzysztof Kobielec oraz muzycy – uczniowie wałbrzyskiego Społecznego Ogniska Muzycznego pod kierunkiem Krzysztofa Michalskiego. W ciepłej atmosferze zaprezentowali oni swoje talenty oraz opowiedzieli o swoich codziennych doświadczeniach z trudnościami życia. Wieczór prowadził Krzysztof Kobielec.

Pracownicy Fundacji wręczyli uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody. Specjalny upominek od Fundacji - komputer otrzymała niesłysząca 11-letnia Natalia Przybysławska z ośrodka dla dzieci niesłyszących w Nowym Siodle koło Mieroszowa. Dziewczynka jest szczególnie pokrzywdzona przez los, ale to osoba pełna pozytywnej energii i stąd specjalny gest Fundacji w jej stronę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group