Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 4174
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konkurs plastyczny „DBAM O WZROK” rozstrzygnięty

Wiadomości: Głuszyca
Niedziela, 16 grudnia 2012, 6:21
Aktualizacja: Środa, 14 października 2020, 17:38
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W Centrum Kultury w Głuszycy ogłoszono wyniki konkursu „Dbam o wzrok”. Organizatorami konkursu i fundatorami nagród było Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy wraz z Zakładem Optycznym MED–OPTYKA z siedzibą w Wałbrzychu.

Celem konkursu była popularyzacja prozdrowotnych zachowań mających na celu właściwe dbanie o wzrok. Konkurs skierowany był do uczniów klas szkół podstawowych z terenu gminy Głuszyca. Prace były oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i kl. IV-VI. Prace przedstawiały postaci w sytuacjach wskazujących na profilaktyczne zachowania w kwestii dbania o wzrok (np. korzystanie z odpowiedniego oświetlenia podczas pracy, czytania; stosowanie odpowiedniej diety, w tym np. spożywanie owoców i warzyw – w szczególności marchwi; noszenie okularów z filtrami UV; profilaktyczne badania wzroku, itp.).

Oceny prac dokonała komisja konkursowa w składzie: Irena Makowska – przedstawiciel Zakładu Med-Optyka – przewodnicząca komisji, Monika Bisek-Grąz – dyrektor CK-MBP, Renata Sokołowska – kierownik MBP, Marzena Nyga – bibliotekarz MBP, Natalia Smolińska – instruktor CK-MBP. Na konkurs wpłynęły 34 prace autorstwa 29 osób. Najlepsze z nich zostały nagrodzone (nagrody dla trzech pierwszych miejsc to m.in. pendrive) i zaprezentowane na wystawie w Czytelni CK-MBP. Galerię prac nagrodzonych obejrzeć można również na stronie internetowej konkursu oraz na Facebooku.

W kategorii wiekowej kl. I –III nagrodzeni zostali:

I miejsce: Maciej Dubiec kl. I SP Nr 2 opiekun: Małgorzata Wodyk
II miejsce: Paulina Jelewska kl. I SP Nr 2 opiekun: Małgorzata Wodyk
II miejsce: Wiktoria Kondracka kl. III SP Nr 1
III miejsce: Nikola Lis kl. I SP Nr 2 opiekun: Małgorzata Wodyk
III miejsce: Brunon Karkułowski kl. I SP Nr 2 opiekun: Małgorzata Wodyk

wyróżnienia:

Klaudia Król kl. I SP Nr 3
Martyna Milczarek kl. II SP Nr 2
Wiktoria Zwierzyńska kl. I SP Nr 2 opiekun: Małgorzata Wodyk

W kategorii wiekowej kl. IV –VI nagrody otrzymali:

I miejsce: Nikola Dębinska kl. V SP Nr 3
II miejsce: Filip Ferenczuk kl. IV SP Nr 3
III miejsce: Klaudia Bejger kl. VI SP Nr 2

wyróżnienie:

Aleksandra Grecka kl. IV SP. Nr 3

Podczas ogłaszania wyników i przyznawania nagród przybyłe do głuszyckiego Centrum Kultury dzieci mogły liczyć na dodatkowe atrakcje, takie jak m. in. konkurs polegający na określaniu przedmiotów z zasłoniętymi oczami, co okazało się rzeczą nie taka łatwą i miało uświadomić dzieciom jak ważny jest wzrok.

Przedstawiciel Zakładu Optycznego MED-OPTYKA wręczył dodatkowo dzieciom kupony rabatowe z 20% zniżką na usługi optyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group