Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3585
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konkurs rysunkowy zorganizowany przez Toyotę

Sobota, 16 lipca 2011, 9:41
Aktualizacja: 9:42
Autor: red
Wałbrzych: Konkurs rysunkowy zorganizowany przez Toyotę
Fot. Toyota Wałbrzych
Joanna Janik – córka pracowników TMMP Larysy i Tomasza Janików – zwyciężyła w europejskim konkursie rysunkowym dotyczącym bezpieczeństwa. Organizatorem konkursu była Toyota Motor Europe – centrala koncernu w Europie.

W etapie lokalnym konkursu wzięło udział 28 dzieci pracowników fabryki Toyoty w Wałbrzychu. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych i tematycznych. W kategorii 7-9 lat tematem była „bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat przygotowywały rysunki o tematyce „mały ratownik”.

W ścisłym finale konkursu wzięło udział 6 z 189 najlepszych prac dzieci pracowników z poszczególnych fabryk Toyoty w Europie zlokalizowanych w Polsce, Czechach, Francji, Wielkiej Brytanii Turcji i Portugalii. Prace oceniane były przez jury złożone z przedstawicieli kadry zarządzającej Toyoty.

W nagrodę za zwycięstwo Toyota Motor Europe ufundowała rodzinny wyjazd dla rodziny Janików o wartości 1500 euro w dowolnie wybrane miejsce. Nagrodę wręczył Hiroyuki Ochiai – Wiceprezes Toyota Motor Europe podczas wizyty w fabryce w Wałbrzychu. Jak podkreślił w liście gratulacyjnym prezes Ochiai, spośród wszystkich nadesłanych prac został wybrany rysunek Joanny Janik dlatego, że „jego blask i żywiołowość pomaga myśleć o bezpieczeństwie z uśmiechem na ustach”.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group