Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 2810
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konkursy WOK rozstrzygnięte

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 24 marca 2013, 9:37
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Dwa konkursy – „Pisanka Wielkanocna”, „Cztery Pory Roku” – organizowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury zostały rozstrzygnięte.

Ponad 160 prac napłynęło do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na konkurs „Pisanka Wielkanocna". Prace były wyklejane, malowane, zdobione włóczką, cekinami, filcem.

Jury: Barbara Mucha – Brodzińska, Joanna Kakuba, Stanisław Białowąs po burzliwych obradach wyłonili zwycięzców tegorocznej edycji konkursu. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach:

KATEGORIA WIEKOWA 5-9 LAT 
I miejsce:
Jakub Ulman lat 5
Niepubliczne Przedszkole „Agatka” w Wałbrzychu
op. Aleksandra Rusecka
II miejsce:
Wiktoria Nita lat 6
Niepubliczne Przedszkole „Agatka” w Wałbrzychu
op. Anna Piotrowicz
III miejsce:
Martyna Krysa lat 6
Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety w Wałbrzychu
s. Lucyna Uniejewska
WYRÓŻNIENIE:
Wiktoria Pilarczyk lat 6
Niepubliczne Przedszkole „Agatka” w Wałbrzychu
op. Anna Piotrowicz
WYRÓŻNIENIE:
Dominika Wolska lat 8
Publiczna Szkoła Podstawowa w Wałbrzychu
op. Edyta Wichowska

KATEGORIA WIEKOWA 10-14 LAT
I miejsce:
Julia Wawryszuk lat 13
Zespół Szkół nr 1
Im. Ignacego Padarewskiego w Wałbrzychu
op. Marta Kłos
II miejsce:
Angelika Chochol lat 13
Publiczne Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Wałbrzychu
III miejsce:
Aleksandra Chmielińska lat 11
Zespół Szkół Fundacji „Szkoła Gminna Menadżersko Księgowa”
op. Sylwia Sobieraj – Borowiec
WYRÓŻNIENIE:
Justyna Pietruch lat 10
Gminny Zespół – Przedszkolny w Czarnym Borze filia w Witkowie
op. Małgorzata Lewandowska
WYRÓŻNIENIE:
Kuba Walczak lat 12 Wałbrzych
WYRÓŻNIENIE:
Olga Szolc lat 13 Wałbrzych
KATEGORIA WIEKOWA 15-18 LAT
WYRÓŻNIENIE:
Paulina Zawada lat 15
Publiczne Gimnazjum nr 6 w Wałbrzychu
op. Izabela Fiebich – Bednarska

SZKOŁY I PLACÓWKI SPECJALNE
I miejsce:
Damian Gutkowski
Gimnazjum Specjalne nr 15 w Wałbrzychu
op. Teresa Barbara Pussak
II miejsce:
Adrian Basiński
Gimnazjum Specjalne nr 15 w Wałbrzychu
op. Teresa Barbara Pussak

KATEGORIA DOROŚLI (POWYŻEJ 19 LAT)
I miejsce:
Beata Jurgiewicz Wałbrzych
II miejsce:
Sylwia Sobieraj – Borowiec Wałbrzych
III miejsce:
Ryszard Klimas Wałbrzych 56 lat

***

Kolejna edycja konkursu plastycznego „Cztery Pory Roku” za nami. Do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury nadeszło ponad 200 prac wykonanych różnymi technikami: kredkami, pastelami, farbami, wyklejankami oraz kolarze. Na pokonkursową wystawę zapraszamy od 25 marca do galerii Korytarz na Piaskowej Górze.

- Bardzo się cieszę, że w konkursie wzięły udział osoby z całej Polski, nie tylko z naszego miasta – mówi Justyna Drapała, instruktor WOK.

Jury w składzie: Andrzej Konik - plastyk, Kazimierz Starościak - plastyk i Kamila Nadolska – instruktor WOK ,przyznało następujące nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy 1 - 3:
1 miejsce – Agata Olesińska, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie
2 miejsce – Aleksandra Perzyna, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie
3 miejsce – Laura Wyszyńska, Zespół Szkół nr 3 w Zamościu

Wyróżnienia:
1. Julia Derejko, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży
2. Malwina Głowacka, Szkoła Podstawowa w Nałęczowie
3. Natalia Gawecka, Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży
4. Katarzyna Pokorska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 21 w Wałbrzychu

Klasy 4 - 6:
1 miejsce – Kinga Wiśniewska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Steniatynie
2 miejsce – Wiktoria Zagrajek, Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie
3 miejsce – Weronika Andruszkiewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa w Długosiodle
Wyróżnienia:

1. Antoni Kudach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Steniatynie
2. Milena Wiśniewska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group