Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2376
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koperta dla niepełnosprawnych wywalczona

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 4 listopada 2009, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: red.
Fot. nowe miasto
Rada Wspólnoty Samorządowej „Nowe Miasto” wywalczyła miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

- Od sierpnia 2007 roku wnioskujemy, opiniujemy i uzasadniamy naszą prośbę o wyznaczenie miejsca dla osób niepełnosprawnych w pobliżu naszego lokalu, gdzie również mieści się apteka, która często pełni dyżury nocne. Według naszej opinii jest to niezbędne, a w obecnej chwili i tak w wyznaczonym przez nas miejscu są parkowane pojazdy – relacjonuje inicjator Dariusz Mrozicki Przewodniczący jednostki gminnej.

Często samochód jest jedynym środkiem lokomocji pozwalającym osobie niepełnosprawnej na swobodne poruszanie się po mieście. Jakkolwiek samodzielne prowadzenie samochodu dostosowanego i wyposażonego dla osoby niepełnosprawnej nie stanowi większego problemu, to znalezienie miejsca z oznaczeniem "parking dla osoby niepełnosprawnej" graniczy często z cudem. - Takich miejsc jest wciąż za mało, a oprócz tego są one nagminnie zajmowane przez innych kierowców – informuje Rafał Wrzosem, Sekretarz Wspólnoty i osoba niepełnosprawna.

- Cierpliwość popłaca, a droga od wniosku do wniosku pozwoliła dotrzeć do celu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania osób niepełnosprawnych i Wspólnoty Samorządowej „Nowe Miasto” – relacjonuje inicjator Dariusz Mrozicki Przewodniczący jednostki gminnej.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Dżem 19-02-2010 23:22
Byłem świadkiem jak Pan Mrozicki zwracał uwagę parkującemu na miejscu niepełnosprawnych - osoba ta twierdziła, że tylko stanęła na chwilę. Pan Dariusz nie odpuścił i bronił, że w tej chwili możne podjechać osoba niepełnosprawna, która będzie chciała skorzystać z miejsca i apteki - gość ustąpił, ale nie był zbytnio zadowolony. Pan przewodniczący był jednak stanowczy i zareagował dość ostro, gdyż był oburzony postawą kierowcy.
~Dorota 1-03-2010 14:44
Dzisiaj wychodząc z apteki, też widziałam jak Pan Dariusz Mrozicki prosił młodego przedstawiciela handlowego o to by nie zastawiał miejsca dla niepełnosprawnych i przestawił swój pojazd - mówił: nie ważne, że Pan chce tylko na chwilkę, w tym momencie może podjechać osoba, której jest to miejsce niezbędne! Mimo wszystko jednak musiał sięgnąć po tel. bo osoba młoda nie chciała ustąpić. Kiedy powiedział, że zawiadomi Straż Miejską i zrobi zdjęcie osoba ustąpiła - muszę przyznać nie łatwo jest interweniować nawet w sprawie słusznej. Jestem pełna podziwu dla naszego Przewodniczącego, za właściwą postawę społeczną.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group