Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5309
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Kpina z wyborców

Sobota, 24 kwietnia 2021, 8:56
Aktualizacja: 9:02
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Kpina z wyborców
Fot. red
Wszystko wskazuje na to, że termin wyborów na burmistrza Boguszowa–Gorc kolejny raz zostanie przełożony.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał właśnie komunikat, w którym zaleca, by wszystkie wybory uzupełniające w gminach, które to wybory miały odbyć się w maju, zostały przesunięte na drugą dekadę czerwca. To oznaczałoby, że mieszkańcy Boguszowa-Gorc po raz kolejny musieliby uzbroić się w cierpliwość i czekać na szansę wyboru burmistrza maista. Przypomnijmy, że po skutecznym referendum i odwołaniu z fotelu burmistrza Jacka Cichury, komisarzem powołano Krzysztof Kumorka. Wybory na burmistrza miały odbyć się 11 kwietnia, ale z powodu pandemii przełożono je na 9 maja, a teraz być może wskazany zostanie nowy termin w okolicach 20 czerwca. Mieszkańcy nie kryją rozgoryczenia.
- Nie rozumiem takiego postępowania. Do 9 maja sytuacja epidemiologiczna powinna się uspokoić i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te wybory przeprowadzić - uważa pan Jan. - To kpina z mieszkańców i nawet nie chce mi się tego komentować - dodaje pan Wacław.

Przypomnijmy, że o stanowisko burmistrza Boguszowa-Gorc zamierza się ubiegać czworo kandydatów - Sylwia Dąbrowska, Krzysztof Kumorek, Roman Ludwiczuk i Marta Cinciała.

Prezentujemy treść komunikatu Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

"Podczas drugiej i trzeciej fali epidemii w Polsce, daty przedterminowych wyborów wójtów i burmistrzów oraz wyborów uzupełniających do rad gmin zostały przesunięte - po rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego uzasadnionej niekorzystną sytuacją epidemiczną w kraju.

Pomimo tendencji schyłkowej trzeciej fali zachorowań na SARS-CoV-2 oraz prognozy poprawy sytuacji w najbliższych tygodniach, ciągle należy brać pod uwagę dynamicznie zmieniającą się sytuację i ryzyko wzrostu zachorowań - w szczególności pod kątem pojawiania się nowych wariantów koronawirusa.

Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną w kraju, obostrzenia zdejmowane są ostrożnie, po gruntownej analizie epidemiologicznej w zestawieniu z sytuacją społeczno - ekonomiczną w kraju.

W opinii Głównego Inspektora Sanitarnego przedterminowe wybory samorządowe należy przełożyć z powodu wciąż nieustabilizowanej sytuacji epidemicznej. Zalecanym rozwiązaniem jest przełożenie wszelkich przedsięwzięć wyborczych na drugą dekadę czerwca 2021 roku" - czytamy w komunikacie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Twoja reakcja na artykuł?

11
33%
Cieszy
5
15%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
12
36%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group