Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5213
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kradzieże drewna się nasilają

Wtorek, 27 września 2022, 13:27
Aktualizacja: 14:46
Autor: PAW
Wałbrzych: Kradzieże drewna się nasilają
Fot. archiwum
Węgla w składach opałowych w naszym mieście nie ma wystarczającej ilości. Mało tego coraz trudniej jest zakupić drewno opalowe.

Brak węgla i brak drzewa do opału wywołuje niepokój wśród mieszkańców, ale także w tym momencie nasuwa się pytanie czy Wałbrzych nie cofnie się kilkanaście lat wstecz, kiedy było o naszym mieście głośno przede wszystkim ze względu na funkcjonujące biedaszyby. Policja, straż miejska, straż pożarna, przedstawiciele lasów państwowych i służby miejskie odpowiedzialne za bezpieczeństwo spotykają się cyklicznie, analizują sytuację na bieżąco.

- Te służby robią wszystko, by powstrzymać proceder nielegalnego wydobycia węgla - mówi Roman Szełemej. - Dzięki temu zaangażowaniu służb proceder ten ma obecnie w Wałbrzychu zasięg marginalny. Odbywają się całodobowe patrole, są wynajęte firmy zewnętrzne, które kontrolują miejsca, gdzie może dojść do nielegalnego wydobywania węgla i zasypują te dziury w ziemi.

Miasto reaguje na każdy sygnał o powstawaniu nowych siedlisk wydobycia i te miejsca są zasypywane. Dalsze kontrole będą kontynuowane, żeby ten proceder się nie rozrósł. Prezydent informuje również, że znacznie większym problemem są kradzieże drewna z lasów.

- Dochodzi wręcz do wycinania drzew - alarmuje prezydent. - Wycinane są drzewa 50 i 100-letnie. Mamy udokumentowane wycinki drzew, w przypadku których nawet trudno ocenić ich wartości biologiczną i środowiskową. Wszystkim mieszkańcom powinno zależeć żeby ten proceder ukrócić i dlatego apeluję, żeby zgłaszać takie przypadki na policję lub straż miejską.

Bez zgody leśniczego czy MZUK-u nie wolno wycinać drzew, nie wolno również wjeżdżać samochodami do lasów.

Twoja reakcja na artykuł?

3
10%
Cieszy
5
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
3
10%
Złości
18
60%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group