Wtorek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 1544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraina Skarbów

Wiadomości: REGION
Niedziela, 31 marca 2013, 6:20
Autor: red
Fot. użyczone
Już w poniedziałek 1 kwietnia Bogusław Wołoszański zabierze widzów w kolejną podróż do odległej przeszłości, której ślady można znaleźć do dziś.

W 1. odcinku nowej edycji programu „Skarby III Rzeszy” odwiedzi między innymi Srebrną Górę. W czasie wojny w znajdujących się tam fortach Ostróg i Wysoka Skała utworzono obóz jeniecki dla polskich oficerów. Jednak w 1945 r. kiedy na miejsce dotarła kolumna niemieckich ciężarówek w obozie nie było już żołnierzy II RP. Co się z nimi stało? Co, lub kogo miały transportować niemieckie ciężarówki? Polsat Play zaprasza na program Skarby III Rzeszy w najbliższy poniedziałek, o godz. 21.30.

Oddalony od działań wojennych Dolny Śląsk był przez długi czas najlepszym miejscem, w którym można było ukryć bezcenne dzieła sztuki z kolekcji państwowych III Rzeszy, a także zbiorów prywatnych. Poszukując ich śladów Bogusław Wołoszański uda się do Lubomierza. Wiadomo, że to właśnie tam Niemcy wywozili eksponaty z Muzeum Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jakie tajemnice kryje kaplica lubomierskiego kościoła?

Co stało się z bezcenną „Madonną burmistrza Meyera”, którą Gunter Grundmann wywiózł z zamku w Karpnikach? Miejsce jeszcze wiele lat po wojnie przyciągało licznych poszukiwaczy skarbów, gdyż odnalezione dokumenty wskazywały, iż mogą się tam znajdować dzieła o wielomilionowej wartości. Według świadków w ostatnich dniach kwietnia 1945 roku przywieziono tajemnicze skrzynie. Niemcy nie mieli już szans, by je dalej wywieźć. Czy badanie georadarem rozwiąże tę zagadkę…?

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ao 31-03-2013 8:33
taki ciekawy temat, a na jakims playu puszczą, którego połowa ludzi nie ma
~księgowy 1-04-2013 12:27
Mnie to już nudzi. Prawdziwe skarby przewalają pod stołem aktualni rzadzący.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group