Niedziela, 11 kwietnia
Imieniny: Filipa, Leona
Czytających: 2329
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Krajowy Fundusz Szkoleniowy w Świdnicy. Ostatnia szansa na spotkanie informacyjne

Poniedziałek, 8 czerwca 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:08
Autor: organizatorzy/opr.red.
Świdnica: Krajowy Fundusz Szkoleniowy w Świdnicy. Ostatnia szansa na spotkanie informacyjne
Fot. organizatorzy
Blisko dwustu pracodawców wzięło udział w pięciu z sześciu dolnośląskich spotkań informacyjnych, poświęconych Krajowemu Funduszowi Szkoleniowemu. Dzięki środkom z KFS przedsiębiorcy mogą liczyć na sfinansowanie kursów, studiów podyplomowych, czy też egzaminów organizowanych dla pracowników.

Przedsiębiorcy z terenu powiatu świdnickiego, dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego, a także sąsiednich miejscowości mogą wziąć udział w ostatnim spotkaniu informacyjnym. A to zaplanowano na wtorek, 9 czerwca w Świdnicy.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pomoc dla pracodawców, którzy chcą inwestować w kadry. Środki z KFS wspierają inwestycje w kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy w grupie wiekowej 45+.

O środki z KFS może wystąpić pracodawca, który zatrudnia pracowników na podstawie umowy o pracę. Z odpowiednim wnioskiem zwraca się do powiatowego urzędu pracy w miejscu swojej siedziby lub prowadzonej działalności.

– O przyznaniu funduszy decyduje kolejność zgłoszeń – do wyczerpania limitu środków KFS, jakim dysponuje konkretny powiatowy urząd pracy. Po wykorzystaniu przyznanych limitów istnieje jeszcze możliwość skorzystania z tzw. rezerwy KFS, a ta może być przeznaczona na wsparcie kształcenia ustawicznego w branżach czy też zawodach, w których brakuje pracowników np. może to być branża transportowa, usług opiekuńczych, a także w branżach lub przedsiębiorstwach restrukturyzowanych – wylicza Wojciech Murdzek, wicedyrektor ds. rynku pracy i administracji DWUP.

W 2015 r. w ramach dolnośląskich funduszy KFS przewidziano ponad 10 mln zł. Do powiatu świdnickiego trafiło 500 tys. zł, dzierżoniowskiego – 300 tys. zł, a wałbrzyskiego 650 tys. zł. Ze względu na duże zainteresowanie dodatkowe środki z rezerwy przekazano już do Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze (300 tys. zł) i Środzie Śląskiej (60 tys. zł).

***
Na spotkania zaprasza Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, powiatowe urzędy pracy wraz z organizacją Dolnośląscy Pracodawcy. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację. Zgłoszenia można wysyłać na adres: alicja.lipinska@dp.org.pl, podając: imię i nazwisko, nazwę firmy, adres mailowy oraz numer telefonu z dopiskiem „spotkanie KFS”, uwzględniając miejsce spotkania:

9 czerwca, Świdnica – Hotel Fado, ul. M. Konopnickiej 6-8.

PROGRAM SPOTKANIA
godz. 10:00-10:15 – Powitanie uczestników;
(Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, Dolnośląscy Pracodawcy)
godz. 10:15-11:30 – Krajowy Fundusz Szkoleniowy – co to takiego?
(przedstawiciel Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy)
– Procedury pozyskiwania środków z KFS;
(Przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy),
godz. 11:30-11:45 – przerwa kawowa;
godz. 11:45-12:05 – Prawne aspekty pozyskiwania środków z KFS;
(radca prawny Kancelaria Radców Prawnych dr Paweł Bojarski, dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska);
godz. 12:05-12:30 – Rola organizacji pracodawców w rozwoju kapitału ludzkiego w firmie (Dolnośląscy Pracodawcy);
godz. 12:30-13:00 – Nowe instrumenty rynku pracy
(przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy).

***
Więcej informacji www.dwup.pl/Krajowy-Fundusz-Szkoleniowy oraz w powiatowych urzędach pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group