Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 4054
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Kręci ich kino

Czwartek, 24 kwietnia 2014, 13:59
Autor: red
REGION, Walim: Kręci ich kino
Fot. organizatorzy
Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu wraz z gminą Walim zapraszają na kolejną odsłonę „Wieczoru z dokumentem, kręci nas kino historyczne" realizowaną przez Fundację „Świat, którego już nie ma" oraz magazyn Wiedza i Życie Inne Oblicza Historii.

„Porwani" to film dokumentalny Macieja Grabysy i Jarosława Mańki, w którym autorzy wracają do historii Polaków, mieszkańców Krakowa, w ostatniej dekadzie porwanych przez terrorystów.

W filmie wystąpili: Teresa Borcz - porwana w Iraku w 2004 roku, Paweł Chojnacki - porwany w Czeczenii w 1998 roku oraz Marcin Mamoń - dziennikarz, reżyser filmów dokumentalnych, znawca spraw związanych z terroryzmem, który komentuje porwanie Piotra Stańczaka w Pakistanie, zakończone jego śmiercią w 2008 roku.

- To co łączy bohaterów naszego reportażu, to bardziej aspekt psychologiczny dotyczący mechanizmów porwań, natomiast należy pamiętać, że każda z tych historii ma inny kontekst polityczny i historyczny - zwracają uwagę autorzy filmu.

Reporterska analiza losów polskich ofiar terrorystycznych porwań w Pakistanie, Iraku i Czeczenii, ujawnia smutną prawdę o absolutnej bezradności naszych służb w niesieniu pomocy swoim obywatelom .

Projekcja odbędzie się w sali kinowej Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu 25 kwietnia o godzinie 18.00. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.

Ze względu na drastyczne zdjęcia z wojny czeczeńskiej ukazane w dokumencie, projekcja dozwolona od lat 18.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group