Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4457
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Krok od nieszczęścia

Wtorek, 26 października 2021, 11:31
Aktualizacja: 12:33
Autor: red
Wałbrzych: Krok od nieszczęścia
Fot. KMP Wałbrzych
Był piątkowy wieczór, kiedy dyżurny pierwszego komisariatu otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Podzamcza. Kobieta poinformowała, że na klatce schodowej jednego z budynków znajduje się mnóstwo krwi i mogło dojść do tragedii. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci wałbrzyskiej komendy.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu mł. asp. Tomasz Wnuk oraz mł. asp. Rafał Kudlak po przybyciu na ul. Hetmańską zauważyli na klatce schodowej pełno krwi. Po śladach udali się do mieszkania. Drzwi do lokalu były otwarte. W przedpokoju na podłodze mundurowi od razu zauważyli leżącego półprzytomnego mężczyznę z poważną raną głowy. W całym mieszkaniu - szczególnie w łazience - również było pełno krwi.

Jako że jeden z funkcjonariuszy ma kurs kwalifikowanej pomocy medycznej, a obaj podczas każdej służby dysponują plecakiem medycznym, policjanci przystąpili do tamowania krwotoku, używając również kołnierza ortopedycznego w celu zminimalizowania wystąpienia innych obrażeń, szczególnie w obrębie kręgosłupa. Równolegle poinformowali Pogotowie Ratunkowe. Później nadzorując czynności życiowe zaopiekowali się mężczyzną do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie zapewniona została mu profesjonalna pomoc specjalistów. Dzięki informacji od sąsiadki oraz działaniom policjantów całe zdarzenie zakończyło się szczęśliwie.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
1
7%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
3
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group