Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2791
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kropla życia!

Czwartek, 7 lipca 2016, 13:16
Aktualizacja: 13:17
Autor: red
Wałbrzych: Kropla życia!
Fot. red
Okres wakacyjny jest szczególnie trudnym czasem dla Służby Krwi.

Honorowi Dawcy Krwi, którzy regularnie przychodzą i oddają krew, wyjeżdżają na urlopy, wakacje, do pracy sezonowej. Wakacje są czasem, kiedy zapotrzebowanie na krew jest zwiększone, gdyż przede wszystkim w tym okresie jest więcej wypadków samochodowych, więcej ludzi aktywnie spędza wolny czas.

Każda grupa krwi jest ważna i potrzebna, dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu zaprasza wszystkie zdrowe osoby, które chcą i mogą oddać krew, do przyjścia do RCKiK w Wałbrzychu, ul. B. Chrobrego 31, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 13.30 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godz. 8.00 - 12.00, a także na Ekipy Wyjazdowe (harmonogram ekip wyjazdowych dostępny na stronie internetowej www.rckik.walbrzych.pl)

Po oddaniu krwi, na Krwiodawców czeka wielka satysfakcja, bo nie ma nic piękniejszego niż świadomość, że nasza krew uratuje komuś życie lub zdrowie. Po oddaniu krwi Krwiodawca otrzymuje ekwiwalent kaloryczny w postaci 8 czekolad, zwolnienie z pracy, w dniu, w którym oddaje krew, na życzenie bezpłatnie wyniki swoich badań, zwrot kosztów dojazdu za okazaniem biletu.

Osoby, które jeszcze nigdy nie oddawały krwi, zachęcamy, aby przystąpiły do grona Honorowych Krwiodawców, których w Wałbrzychu nie brakuje. Wałbrzyscy Krwiodawcy zrzeszają się w Kluby, aby razem spotykać się i szerzyć idee honorowego krwiodawstwa. W Wałbrzychu np. można zapisać się do Klubu HDK „Dar" przy WZK „Victoria" S.A., do Klubu HDK PCK „Czerwoni" oraz do Klubu HDK PCK Podzamcze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group