Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 4708
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Krwiodawcy uhonorowani

Sobota, 25 maja 2024, 11:04
Autor: red
Wałbrzych: Krwiodawcy uhonorowani
Fot. organizatorzy
Minister Zdrowia uhonorował 100 krwiodawców za ich bezinteresowną pomoc i oddaną krew.

W imieniu Ministra Zdrowia, uroczystego wręczenia odznaczeń dokonała Elżbieta Kierzek - Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Odznaczenia zostały przyznane tym Dawcom, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość jej składników.

Rola Krwiodawców w systemie ochrony zdrowia jest olbrzymia, a ich ofiarność przyczynia się do ratowania życia i zdrowia wielu osób. Obecnie nie istnieje technologia pozwalająca na produkcję "syntetycznej krwi" w sposób efektywny i bezpieczny dla organizmu, dlatego jej jedynym źródłem dla pacjentów są zdrowi dawcy krwi.

Krwiodawcy, których zostali docenieni za wspieranie krwiodawstwa, reprezentują różne grupy wiekowe i środowiskowe, ale łączy ich jedno - chęć pomocy innym i bezinteresowna gotowość do oddania krwi. Krwiodawcą może zostać każda, pełnoletnia, zdrowa osoba, która waży co najmniej 50 kg. Do oddania krwi należy przyjść wypoczętym, po zdrowym śniadaniu, należy wypić więcej wody niż zwykle i przyjść z dokumentem tożsamości ze zdjęciem.

Twoja reakcja na artykuł?

10
56%
Cieszy
3
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
11%
Złości
3
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group