Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3539
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poznań: Krystian Kowalski mistrzem Polski w racketlonie

Niedziela, 3 lipca 2011, 12:31
Aktualizacja: 12:32
Autor: MDvR
Poznań: Krystian Kowalski mistrzem Polski w racketlonie
Fot. www.squash.walbrzych.pl
Świetne turniej zapisał na swoim koncie zawodnik wałbrzyskiego klubu squash Krystian Kowalski podczas rozgrywanych w Poznaniu Mistrzostw Polski w racketlonie, zdobywając tytuł mistrzowski.

Wśród mężczyzn były 3 kategorie: elita, open i amatorzy. Oprócz tego przeprowadzona została kategoria kobiet i seniorów +45 lat. Krystian Kowalski na co dzień trenujący w wałbrzyskim klubie squasha zdobył Mistrzostwo Polski. Z racji tego, że był to pierwszy turniej rangi ogólnopolskiej Krystiana, zdecydował się on na start w kategorii amator. W turnieju pokonał kolejno zawodników z Poznania, Bogatyni i Kutna, nie przegrywając przy tym żadnego seta. Wygrana pozwala naszemu zawodnikowi na start w następnych turniejach klasyfikacyjnych i rangi mistrzowskiej kategorię wyżej, czyli w open dążąc do tego, aby kolejne występy, dały prawo do startów w najbardziej prestiżowej kategorii – elicie.

Przygotowania do turnieju obejmowały treningi w klubach tenisa stołowego Orzeł Wałbrzych oraz Nysa Wolbromek, w wałbrzyskim Squash Clubie, w Klubie Tenisowym Szczawno Zdrój oraz w PSP 21, gdzie działa prężna sekcja badmintona prowadzona przez Kazimierza Staszewskiego.

Racketlon to sport, w którym gra dwóch zawodników w każdą z czterech dyscyplin rakietkowych: tenis stołowy, badminton, squash i tenis ziemny. Mecz racketlona składa się z czterech setów, po jednym w każdej z dyscyplin. Każdy set gra się do 21 punktów. Każdy punkt ma jednakową wagę, a zwycięzcą meczu jest zawodnik, który łącznie zdobędzie większą ilość małych punktów.

Kolejne starty po wakacjach, będą to najprawdopodobniej Deblowe Mistrzostwa Polski (wrzesień lub październik) oraz Indywidualne Mistrzostwa Świata w Wiedniu, gdzie Krystian wystartuje w kategorii amatorów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group