Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2205
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Kryształy i Kamienie" przeznaczone dla najlepszych

Niedziela, 8 stycznia 2012, 10:45
Aktualizacja: 10:46
Autor: red
Wałbrzych:
Plebiscyt "Kryształy i Kamienie" ma kilkuletnią tradycję
Fot. red
8 tysięcy złotych w gotówce. To pula nagród finansowych, o które mogą walczyć laureaci plebiscytu "Kryształy i Kamienie 2011" w wybranych kategoriach.

Termin zgłaszania kandydatur mija wraz z końcem stycznia 2012 roku. Organizatorami plebiscytu są: lokalny tygodnik ziemi wałbrzysko- świdnickiej 30 minut oraz stowarzyszenie Forum Aktywności Lokalnej w Wałbrzychu. Patronat honorowy nad plebiscytem objęła posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka.

Pod koniec marca 2012 roku na uroczystej Gali Plebiscytu jego zwycięzcy otrzymają misternie wykonane statuetki. Zwycięzcy czterech kategorii: Pozarządowe Kryształy, Akademickie Kryształy, Kulturalne Kryształy oraz Sportowe Kryształy odbiorą dodatkowo czeki na 2000 złotych.

Co zrobić aby wygrać w plebiscycie?
- Pierwszym krokiem jest wysłanie zgłoszenia do redakcji naszej gazety – mówi Rafał Pawłowski, redaktor naczelny tygodnika 30 minut.
Specjalny formularz zgłoszeniowy zamieszczony jest na stronie internetowej www.30minut.pl . Wszystkie zgłoszenia organizatorzy przedsięwzięcia przedłożą do oceny członkom Kapituły Plebiscytu.
– Kapituła to ciało złożone z kilkunastu osób reprezentujących całe spektrum życia regionu- opowiada Rafał Pawłowski.

W składzie Kapituły znajda się ludzie kultury, polityki, samorządu, sportu, pozarządówki i biznesu. Kapituła wskaże nominowanych. Przyzna im swoje punkty. Ostatecznie jednak wynik leżeć będzie w aktywności mieszkańców regionu wałbrzysko- świdnickiego.
– To oni wskażą zwycięzców oddając swoje głosy poparcia na konkretnych nominowanych. Będzie to można zrobić za pomocą sms-ów. Wyniki na bieżąco sprawdzać będzie można na stronie internetowej www.krysztalyikamienie.pl – dodaje redaktor naczelny Tygodnika 30 minut.

Już po raz trzeci statuetki Kryształów za wyjątkowe dokonania wręczone będą w 6 kategoriach. Po raz pierwszy plebiscyt honorować będzie studentów uczelni wyższych w naszym regionie.
– To nowa kategoria, która jest dla nas szczególnie ważna - mówi Arkadiusz Czocher współorganizator przedsięwzięcia. W naszym regionie jest już kilka tysięcy studentów, wierzymy, że są wśród nich prawdziwe kryształy, które warto pokazać i docenić. Mamy dla zwycięzcy w tej kategorii 2000 złotych nagrody pieniężnej- dodaje Arkadiusz Czocher.

Po raz trzeci organizatorzy plebiscytu wręczą także statuetkę Kamienia. Kandydatów w tej kategorii spośród nadesłanych zgłoszeń nominują wałbrzyscy dziennikarze.
– Wiele wskazuje na to, że kandydatur do Kamienia będzie w tym roku sporo- mówi Rafał Pawłowski. Ubiegły rok obfitował w całe pasmo różnych wydarzeń, które nie przeniosły chluby naszemu regionowi. Zanim zapadnie jednak werdykt Czytelników, czekamy na zgłoszenia - dodaje Pawłowski.

W latach ubiegłych statuetkę Kamienia otrzymali Dariusz Lenda (2009 rok), Komisarz Wyborczy (2010). Tylko Dariusz Lenda miał odwagę odebrać statuetkę Kamienia podczas Gali Plebiscytu. Jak będzie w tym roku ?

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group