Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3120
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Książka już wkrótce

Niedziela, 12 kwietnia 2020, 6:39
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 kwietnia 2020, 9:02
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Książka już wkrótce
Fot. użyczone
„Siostry: Daisy von Pless i Shelagh Westminster” drugie wydanie książki Barbary Borkowy.

Prawie cztery lata minęło od pierwszego wydania podwójnej biografii „Sióstr” pióra Barbary Borkowej przez Fundację Księżnej Daisy von Pless w maju 2016 r. Dwa lata później ukazuje się na rynku jej wersja „paperback”, uzupełniona o wiele nowych faktów i ustaleń.

Książka cieszyła się tak dużą popularnością, że do jesieni 2018 r. została całkowicie wysprzedana. Podejmując decyzję jej wznowienia, autorka i Fundacja postanowili przekazać czytelnikom jej znacznie poszerzoną wersję, włączając w nią nowe wyniki badań Barbary Borkowy nad życiem księżnej Daisy von Pless i jej siostry Shelagh, księżnej Westminsteru.

Oprócz odkrytych na nowo fascynujących relacji współczesnych o Daisy i Shelagh, czytelnicy zapoznają się w niej z wieloma nieznanymi do tej pory faktami z życia najsłynniejszej księżnej pszczyńskiej, takimi – by zdradzić tylko kilka – jak jej zaangażowanie w stworzeniu międzynarodowej agencji prasowej, jej brutalnie przerwana przeprowadzka na starość do ukochanej Anglii czy pułapka, w jaką nieświadomie wpadła w nikczemnym planie porwania dwóch brytyjskich generałów!

Dodatkową atrakcją nowego wydania jest odświeżona szata graficzna książki. Szereg publikowanych po raz pierwszy zdjęć (m.in. z archiwum rodziny książęcej Hochberg-Pless) oraz wykwintnie zmieniona w tonacji okładka zapewniają tej edycji unikalną pozycję w bibliografii księżnej Daisy.

Drugie wydanie „Sióstr” będzie dostępne od 15 kwietnia 2020r. w sklepie internetowym Zamku Książ w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group