Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3269
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Książka wałbrzyszanki nominowana do Nagrody Historycznej Roku 2014

Czwartek, 9 października 2014, 15:36
Aktualizacja: 23:06
Autor: red
Wałbrzych: Książka wałbrzyszanki nominowana do Nagrody Historycznej Roku 2014
Fot. użyczone
Z przyjemnością informujemy, że doktor Dorota Sula została nominowana do prestiżowej Nagrody Historycznej Roku 2014, organizowanej przez Telewizję Polską SA, Polskie Radio SA oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Jury w osobach znakomitych historyków wybierze najlepszą książkę poświęconą dziejom Polski i Polaków w XX wieku w dwóch kategoriach: książka naukowa oraz popularnonaukowa. Wałbrzyszanka, Dorota Sula, nominowana jest w kategorii książka naukowa: „Powrót ludności polskiej z byłego Imperium Rosyjskiego w latach 1918–1937” - Wydawnictwo Trio, 2013.

Autorka jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii, starszym kustoszem w Muzeum Gross-Rosen, specjalizuje się w historii najnowszej. Jest autorką kilku książek i kilkudziesięciu artykułów. Częścią konkursu jest plebiscyt czytelników, którzy mogą oddać swój głos codziennie do końca października – wysyłając maila ze strony: http://www.ksiazkahistorycznaroku.pl/glosowanie.html.

W każdym cyklu trwania konkursu dla czytelników, spośród wszystkich osób, które oddadzą ważne głosy w danym cyklu, zostanie losowo wybranych 10 uczestników konkursu. Wszystkim wybranym uczestnikom zostanie wysłane pytanie konkursowe na adres e-mail wskazany w ankiecie. Uczestnicy, którzy w ciągu 2 dni od dnia otrzymania pytania konkursowego, prześlą poprawną odpowiedź na adres wskazany w e-mailu (otrzymanym wraz z pytaniem konkursowym) zostają laureatami konkursu dla czytelników. Każdemu z laureatów zostaje przyznana jedna nagroda. Nagrodami w konkursie są książki o tematyce historycznej.

Zagłosuj na książkę wybitnego naukowca z naszego miasta!

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group