Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 2293
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kto posprząta po wyborach?

Środa, 5 stycznia 2011, 19:06
Aktualizacja: Czwartek, 6 stycznia 2011, 13:53
Autor: MDD
Wałbrzych: Kto posprząta po wyborach?
Kazimierz Nowak ostrzega, że jeśli plakaty nie znikną w najbliższych dniach, odpowiedzialne komitety zostaną ukarane mandatami
Fot. red
Przed wyborami na plakatach pięknie się uśmiechali, jednak teraz zapomnieli posprzątać po sobie. W wielu dzielnicach Wałbrzycha nadal straszą nas powyborcze śmieci. Czyżby niektórzy kandydaci w ramach oszczędności zwlekali z usunięciem plakatów w oczekiwaniu na kolejne wybory?

Zgodnie z ordynacją wyborczą usuwaniem plakatów, które służyły do promowania kandydatów, powinny się zająć komitety wyborcze, które je rozklejały. Miały na to 30 dni od dnia zakończenia wyborów. Nie dotyczy to banerów reklamowych prywatnych firm reklamowych oraz plakatów umieszczonych na prywatnych posesjach i nieruchomościach. W dniu dzisiejszym sprawdziliśmy, jak wygląda rzeczywistość powyborcza na wałbrzyskich ulicach. Niestety, plakaty wciąż wiszą na słupach, tablicach i ścianach.

Swoją drogą trzeba wykazać się sporą nonszalancją wieszając plakaty swoich kandydatów w miejscach niedozwolonych. Nie oszczędzano nawet drzew.
Jak nas poinformował Kazimierz Nowak, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Wałbrzychu, przeprowadzono inwentaryzację wszystkich nieusuniętych plakatów w mieście i wystosowano ostrzeżenia do komitetów wyborczych. Jak zaznacza Kazimierz Nowak, to już ostatnie ostrzeżenie. Jeżeli plakaty nie zostaną usunięte w najbliższych dniach, na zapominalskich zostaną nałożone kary finansowe.

Przypominamy, że obowiązek usunięcia plakatów dotyczy zarówno tych, którzy wygrali jak i przegrali w wyborach. Bez względu również na to, czy wybory zostaną powtórzone.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group