Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Które gospodarstwo agroturystyczne jest najlepsze?

Środa, 29 lipca 2015, 7:01
Aktualizacja: 13:09
Autor: red.
powiat wałbrzyski: Które gospodarstwo agroturystyczne jest najlepsze?
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
W dniach 22–23 lipca pierwsze gospodarstwa agroturystyczne stanęły do konkursu „Najlepiej zorganizowane i funkcjonujące gospodarstwo agroturystyczne w powiecie wałbrzyskim – 2015”.

Już po pierwszych dniach rywalizacji, można stwierdzić, iż konkurencja jest duża.

Każde z prezentowanych gospodarstw ma swoją ”perełkę” i do każdego wracają stali goście, którzy niosą w swoje rodzime rejony dobre imię agroturystyki, w której goszczą. W ciągu dwóch kolejnych dni komisja konkursowa odwiedziła siedem gospodarstw agroturystycznych. Dziś prezentujemy dwa pierwsze.

Na początek „Zacisze Trzech Gór” Państwa Sosnowskich i Mierzejewskich w Jedlinie Zdroju-laureata konkursu w 2013 roku. Jest to bardzo rodzinne miejsce, prowadzone wspólnie przez rodziców wraz z córką Violettą i zięciem. Gospodarstwo wciąż się rozwija i poszerza swoją ofertę dla gości i turystów. Nowością jest zagroda edukacyjna, gdzie dzieci mogą np. nauczyć się, jak wygląda cykl produkcji miodu. Państwo Mierzejewscy oferują swoim gościom przede wszystkim wyjątkowe dania (muflony, króliki, dziki). Mają konie, gęsi, króliki i pasiekę naturalną. Serwują własne sery, mleko kozie, jaja, miód i mięso drobiowe. Specjalnością jest polędwica po królewsku i miodówka- nalewka wytwarzana przez gospodarza. Do "Zacisza Trzech Gór" przyjeżdżają turyści z Niemiec, Francji czy Czech.
Pięknie położone gospodarstwo oferuje bliskość szlaków turystycznych. Z każdego okna w przytulnych pokojach „Zacisza Trzech Gór” rozciąga się przepiękny widok na góry - w tym na górę „Borową” najwyższą górę w paśmie Gór Wałbrzyskich. Jest plac zabaw dla dzieci, basen czy żółw w stawiku. Właściciele stawiają na integrację z gośćmi oraz gości wzajemnie ze sobą. Organizują kuligi zimą, ogniska czy grille. W ofercie są też wycieczki piesze i z przewodnikiem (także tematyczne jak grzybobranie, itd.), ponieważ córka gospodarza ma uprawnienia przewodnika górskiego. Lokal jest duży i pomieści nawet grupę autokarową. Organizują wesela, chrzciny i imprezy integracyjne. Cała oferta dostępna jest na stronie internetowej www.jedlina-zdrój.com.pl

Kolejne gospodarstwo to „Arkadia” Moniki i Wojciecha Niedziołków na Wiejskiej 58 w Grzmiącej. To druga z odwiedzanych agroturystyk. Piękne miejsce w Grzmiącej. Gospodarstwo jest znanym miejscem wypoczynku dla paralotniarzy, którzy mają tutaj swoje lądowisko. To ich „perła”. Położone jest w malowniczej i bardzo sielskiej okolicy. Pokoje są przytulne, kolorowe i tematycznie udekorowane np. niezapominajka jest udekorowana na niebiesko, także w ilustracje kwiatów. Panuje bardzo miła atmosfera, która jest zasługą bardzo sympatycznych właścicieli. W ofercie mają mleko od własnych krów i wyroby z nabiału. Są konie i piękny naturalny staw. Wewnątrz goście mogą korzystać z komfortowo urządzonej kuchni (lodówka, ekspres ciśnieniowy do kawy, mikrofala, płyta indukcyjna, pełne wyposażenie zastawy, itd.), salki kominkowej czy oszklonego tarasu, gdzie można zrobić dyskotekę, gdy zawiedzie pogoda. Jest miejsce na ognisko i ogromny taras, wyposażony w leżaczki, z którego rozciąga się piękny widok na teren powiatu wałbrzyskiego. Odbywają się tam również wspaniałe imprezy tematyczne jak warsztaty kuchni francuskiej, w której uczestniczą uczniowie ze szkół powiatu. Gospodarze prowadzą księgę pamiątkową gości, która pełna jest wspaniałych wpisów z czasu pobytu w gospodarstwie.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group