Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5670
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Który kombinezon ochronny zabezpiecza najlepiej? Eksperci radzą, na co zwracać uwagę

Piątek, 27 sierpnia 2021, 6:32
Autor: TS
Wałbrzych/Kraj: Który kombinezon ochronny zabezpiecza najlepiej? Eksperci radzą, na co zwracać uwagę
Fot. użyczone
Bliski kontakt z substancjami groźnymi dla zdrowia i życia to normalne, standardowe warunki pracy w wielu zawodach. Służby medyczne, lakiernie, zakłady składujące i przetwarzające odpady – pełna lista byłaby wielokrotnie dłuższa. Można znaleźć też drugie tyle branż, w których nie wolno dopuścić by jakikolwiek włos albo fragment naskórka „spadł” z pracownika. Dzieje się tak między innymi w branży spożywczej, laboratoriach farmaceutycznych, czy clean roomach IT. W takim razie które elementy wpływają na jakość kombinezonów ochronnych?

Szczelne, często wielowarstwowe zapięcie nie przepuszczą żadnej groźnej substancji

Pojedynczy zamek błyskawiczny zdecydowanie nie wystarczy, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Podwójny to również może być za mało. Konieczne jest zastosowanie ściśle przylegającej taśmy, która dokładnie zasłoni wszystkie szczeliny w zapięciach. Warto również zwrócić uwagę, aby umiejscowienie zamka pozwalała na sprawne, szybkie założenie kombinezonu ochronnego. Komfort użytkowania przekłada się na zakres możliwych do swobodnego wykonania ruchów, a tym samym efektywnego wykonywania obowiązków. Jako przykład fachowcy z firmy Alfa i Omega podają obecność sporego, zwykle trzyczęściowego klina w kroczu. Precyzyjne wszycie takiego elementu w kombinezon ochronny znacznie ułatwia szybkie poruszanie się. A przecież w takim stroju często trzeba spędzać długie godziny, zachowując maksymalne skupienie i pewność.

Ściągacze w kombinezonie ochronnym muszą znajdować się w rękawach, nogawkach i kapturze

Każdy, nawet najmniejszy prześwit, musi zostać starannie zakryty. Jednocześnie nie można zapomnieć, że zbyt mocny ucisk na kończyny albo głowę może poważnie utrudnić krążenie krwi w tych rejonach. Między innymi z tego względu kaptury są podzielone na 3 części. Kolejną kwestią, na którą zwracają uwagę specjaliści BHP, jest umiejscowienie szwów. W profesjonalnych kombinezonach ochronnych znajdują się one po wewnętrznej stronie. Przed założeniem zawsze warto rzucić okiem, czy wszystkie łączenia mocno trzymają materiał. Wprawdzie kombinezon ochronny to produkt jednorazowego użytku, ale to nie znaczy że można się z nim obchodzić bez zachowania ostrożności. Stroje wysokiej jakości składają się z 3-4 warstw materiału i każda z nich musi zachować ciągłość, integralność, aby całość była w stanie zabezpieczyć użytkownika przed spodziewanymi czynnikami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group