Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5132
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Ku czci lokalnego patrioty

Wtorek, 17 sierpnia 2021, 10:14
Aktualizacja: 13:15
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Ku czci lokalnego patrioty
Fot. organizatorzy
Gmina Stare Bogaczowice zaprasza na "I Maraton Górski im. Wiesława Ślawskiego w Starych Bogaczowicach", który będzie przebiegał przez najpiękniejsze zakątki i najważniejsze atrakcje turystyczne Gminy.
- Pomysł na maraton zrodził się z potrzeby naszych znajomych biegaczy bo tak naprawdę biegów z taką długością trasy nie jest wiele w naszym regionie. My proponujemy trasę wymagającą ale niezwykle atrakcyjną turystycznie - mówi Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice.

A dlaczego maraton tak się nazywa? Wyjaśnia Ilona Bujalska, Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach:

- Świętej pamięci Wiesław Ślawski był lokalnym patriotą. Zainicjował zmiany w zakresie tworzenia szlaków turystycznych na terenie naszej gminy. Maraton Górski to okazja do podziękowania za wkład na rzecz rozwoju turystyki na terenie naszej gminy. To właśnie w trakcie tej imprezy poznacie najpiękniejsze tereny naszej małej ojczyzny- bajeczne szlaki, którymi niegdyś chadzał Wiesław Ślawski.

Zapisy trwają na stronie internetowej www.ultimasport.pl

Limit miejsc ograniczony.

Krótki opis trasy:

Start ze stadionu w Starych Bogaczowicach, bieg przy Urzędzie Gminy czarnym szlakiem do Przełęczy Pojednania, a następnie trawers wzgórza Kokosz do Gostkowa.

Ul. Główna w Gostkowie i wbieg na zielony szlak przy wiatraku holenderskim. Masyw Trójgarbu, kolejno: Rozdroże Kapliczne – Witkowskie Rozdroże (czarny szlak) –-> Przełęcz pod Trójgarbem - Trójgarb (niebieski szlak) --> Droga „Tarcie chrzanu” – skrzyżowanie „Przy Czereśni” – Rozdroże Siedmiu Dróg (czerwony szlak) --> Skrzyżowanie Siedmiu Dróg – Pod Jagodnikiem (czarny szlak) --> Pod Jagodnikiem – skrzyżowanie „Przy Czereśni” (żółty szlak) --> zbieg trasą półmaratonu na niebieski szlak --> Modrzewiec – Węgielnik – Struga – Ruiny Zamku Cisy (niebieski szlak) --> Zamek Cisy (zielony szlak). Następnie bieg do Chwaliszowa (w okolice ul. Słonecznikowej) i drogami gminnymi do Starych Bogaczowic. Na koniec podbieg ul. Sosnową i meta na stadionie w Starych Bogaczowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
2
13%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group