Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4339
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ku wolności

Poniedziałek, 7 listopada 2022, 6:42
Aktualizacja: 10:23
Autor: red
Wałbrzych: Ku wolności
Fot. organizatorzy
Świętujcie z nami 104. rocznicę odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI! Na specjalny koncert zaprasza ZPiT „Wałbrzych”.

Będzie ludowo, kolorowo, patriotyczne i przede wszystkim radośnie – w końcu chodzi o świętowanie i radość z powodu odzyskania niepodległości! Wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca „Wałbrzych” Wałbrzyski Ośrodek Kultury zaprasza na specjalny koncert „Ku Wolności”. Wyjątkowe wydarzenie zaplanowano 12 listopada o godzinie 17.oo w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni. Wstęp bezpłatny, obowiązuje jednak rezerwacja wejściówek.

To będzie wyjątkowa, kolorowa, historyczno-artystyczna, miejsko-wiejska podróż ku wolności, zapewniają przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

- Ruszymy w podróż przez wspomnienia starszej pani, która doskonale zachowała w pamięci czasy, kiedy na parkietach królowały Polonezy i Mazury, i kiedy dumne Krakowiaki rozniecały iskrę, jednym tylko zakrzesaniem podeszwy – zachęcają organizatorzy.

ZPiT „Wałbrzych” przypomina jednak, że nie sama socjeta budowała polską kulturę. Całe jej bogactwo, wzory, kolory, hafty, melodie, pieśni i tańce pochodzą od ludu! Na koncercie nie zabraknie zatem rozbrykanych obertasów, trzęsionek, walczyków i innych tańców.

- Na scenie zaprezentuje się nie tylko grupa reprezentacyjna. Zobaczymy także pozostałe grupy działające w zespole. Pojawią się także absolwenci ZPiT „Wałbrzych”. Będziemy nie tylko tańczyć, ale także zaśpiewamy – mówi Rafał Ślipek, koordynator ZPiT „Wałbrzych”.

To będzie wyjątkowy koncert. Zaprezentowany zostanie program narodowy, pojawią się pieśni narodowe, ale zespół chce pokazać, że odzyskanie niepodległości świętują nie tylko miasta, ale także wsie.

- Ten koncert pokaże to, jak się bawili ludzie po odzyskaniu niepodległości – dodaje Ślipek.

Zaprezentowane zostaną dobrze znane pieśni patriotyczne, ale i te, które słyszymy rzadziej.

- Chcemy pokazać, że odzyskanie niepodległości to powód do radości i dumy – mówi Rafał Ślipek.

Koncert zaplanowano 12 listopada o godzinie 17.oo w Sali Łańcuszkowej Wałbrzyskiego Ośrodka na terenie Starej Kopalni. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują jednak bezpłatne wejściówki. Te można zarezerwować pod adresem - https://tiny.pl/wwd3x

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group