Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Kulturalne nagrody

Poniedziałek, 16 grudnia 2019, 10:30
Aktualizacja: Wtorek, 17 grudnia 2019, 8:48
Autor: red
powiat wałbrzyski: Kulturalne nagrody
Fot. UM Szczawno–Zdrój
Nagroda starosty powędrowała do Szczawna–Zdroju.

Iwona Czech, Prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju, regionalistka, pisarka, chodząca encyklopedia wiedzy o naszym mieście, odebrała Nagrodę Starosty Wałbrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2019 roku.
Nagroda została przyznana za przygotowanie publikacji pn. "Szczawno-Zdrój: rzeźby plenerowe, tablice pamiątkowe, płaskorzeźby, malowidła ścienne, mozaiki, fontanny, szczawieńskie ulice wczoraj i dziś".

Tę niezwykłą publikację już państwu przybliżaliśmy, pani Iwona bardzo rzetelnie przygotowała się do realizacji zadania. Kilkanaście lat gromadziła materiały w postaci starych zdjęć, pocztówek, wycinków gazetowych polskich powojennych i przedwojennych, a także niemieckich z wieku XIX i początku XX. Pozyskiwała także materiały i wiedzę u źródeł – w muzeach, archiwach, bibliotekach, a także u samych mieszkańców naszego miasta, włączając ich niejako w tworzenie książki.

Warto podkreślić, że pani Iwona jest jedną z dwóch nagrodzonych osób w całym Powiecie Wałbrzyskim i ma na swoim koncie liczne publikacje, dzięki którym bezcenna wiedza o naszym mieście i regionie będzie mogła służyć kolejnym pokoleniom!

O nagrodę dla Iwony Czech do starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego wystąpił burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, który dziś osobiście, podczas sesji Rady Powiatu, na ręce autorki złożył gratulacje i kwiaty.
- Pani Iwona nieustanne podejmuje działania, służące promocji Szczawna-Zdroju, rozbudzaniu ciekawości historycznej i wzmacnianiu więzi lokalnych, za co jestem bardzo wdzięczny – podkreśla burmistrz Marek Fedoruk. – Takie osoby zasługują na szczególne uhonorowanie, cieszę się, że zauważyły to także władze naszego powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
23%
Złości
17
65%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group