Wtorek, 11 maja
Imieniny: Miry, Franciszka
Czytających: 2618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kursanci pomagają

Poniedziałek, 8 marca 2010, 7:50
Aktualizacja: 11:24
Autor: red
Wałbrzych: Kursanci pomagają
Fot. organizatorzy
Fundacja Wałbrzych 2000 postanowiła wspomóc Piotrusia Chomicza, 10–letniego chłopca cierpiącego na chorobę Canavana.

Od 1 marca Fundacja przekazuje na konto Piotrusia 1 procent opłaty, jaką ponoszą uczestnicy kursów prawa jazdy kategorii B, które prowadzi Ośrodek Szkolenia Kierowców Fundacji Wałbrzych 2000.

- Do tej pory wspomagaliśmy Piotrusia informując na naszej stronie internetowej o możliwości przekazania na jego konto 1% podatku – mówi Agnieszka Chlipała, wiceprezes zarządu Fundacji. – Ale doszliśmy do wniosku, że to za mało. Fundacja wszystkie wypracowane środki przekazuje na realizację celów statutowych, postanowiliśmy więc, że oprócz działań na rzecz bezrobotnych, wspomożemy także Piotrusia.

W ten sposób, każdy z mieszkańców Wałbrzycha i okolic, kto będzie zdobywał umiejętności na prawo jazdy kat. B w Ośrodku Szkolenia Kierowców Fundacji Wałbrzych 2000 będzie dobroczyńcą Piotrusia, bo 1% z opłaty za kurs trafi na jego konto.

Piotruś Chomicz cierpi na bardzo rzadką chorobę Canavana, która spowodowała, że pomimo ukończonych 10 lat nie potrafi trzymać głowy, siedzieć, chwytać, mówić. Wymaga stałej opieki i rehabilitacji, specjalistycznego sprzętu, a na to wszystko potrzeba pieniędzy. Dlatego każdy gest, każda kwota przelana na konto Piotrusia są tak ważne: i 1% podatku, i 1% opłaty za kurs prawa jazdy.

Więcej informacji o Piotrusiu można znaleźć na jego stronie: http://www.chomiczpiotrek.ovh.org, a wszystkim, którzy chcieliby przekazać 1% swojego podatku podajemy nr konta Piotrusia:

Fundacja dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
numer konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
z dopiskiem „dziecko Chomicz Piotr leczenie i rehabilitacja”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group