Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2617
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kwiaty dla medyków

Sobota, 2 maja 2020, 7:32
Aktualizacja: Niedziela, 3 maja 2020, 9:33
Autor: red
Wałbrzych: Kwiaty dla medyków
Fot. użyczone
Kwiatowe podziękowanie w Zamku Książ.

W dniu, w którym miał się rozpocząć w Zamku Książ w Wałbrzychu odwołany z powodu pandemii XXXII Festiwal Kwiatów i Sztuki, zespół zamkowy w wyjątkowy sposób podziękował personelowi medycznemu. Z setek wielokolorowych begonii i pelargonii ułożony został na dziedzińcu honorowym napis „Dziękujemy”.
- Tym symbolicznym gestem chcieliśmy wyrazić nasze uznanie dla wyjątkowego poświecenia i ciężkiej pracy personelu medycznego, który jest codziennie na linii frontu walki w pandemią. W normalnych okolicznościach rozpoczynalibyśmy dziś największą imprezę florystyczną w Polsce, którą odwiedzają dziesiątki tysięcy gości – wyjaśnia motywację, która stała za ułożeniem kwiatowego napisu, prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

Festiwalu Kwiatów i Sztuki, od wielu lat stanowi największe wydarzenie odbywające się na Zamku Książ w Wałbrzychu. Impreza cieszy się niegasnącym zainteresowaniem turystów, o czym najlepiej świadczy fakt, że do dawnej siedziby Hochbergów przyjeżdża wówczas ponad 250 wystawców i około 100 000 zwiedzających, a bajeczny Zamek i jego dziedziniec toną w girlandach kwiatów. W tym roku festiwal miał się odbywać w dniach od 30 kwietnia - 3 maja 2020 r., pod hasłem „W krainie baśni i bajek”. W tej chwili nie jest jeszcze znana nowa data Festiwalu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
1
9%
Hahaha
1
9%
Nudzi
3
27%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group