Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 4245
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kwietne samochody

Piątek, 19 kwietnia 2024, 7:47
Autor: red
Wałbrzych: Kwietne samochody
Fot. organizatorzy
Były już zielony pociąg i kwietne lotnisko. Nadszedł czas na kwietne samochody. Udekorowane przez najlepszych florystów w kraju pojazdy opuściły najpiękniejszy, polski zamek i wyruszyły na promocyjną wyprawę. XXXIV Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ w Wałbrzychu odbędzie się w tym roku w dniach od 1 do 5 maja. Będzie to wyjątkowa podróż przez kraje Europy oraz kwiatowe aranżacje inspirowane 20 rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.
- Festiwalową podróż zaczęliśmy od Wrocławia, gdzie odwiedziliśmy jednego z koordynatorów Festiwalu, Macieja Krzusa z Mistrzowskiej Szkoły Florystyki. Maciej stworzył dekorację na kwietne auto i wspólnie z naszym partnerem czyli dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim wyruszyliśmy na wrocławski rynek, gdzie spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. Przechodniom wręczyliśmy kwiaty oraz opowiedzieliśmy o atrakcjach jakie czekają podczas tegorocznego festiwalu – relacjonuje wrocławska wyprawę, szefowa książańskiego marketingu, Kamila Świerczyńska.

Kwietne auto, które wyjechało na wrocławskie ulice to w rzeczywistości, należący do Damiana Barnasia przepiękny Garbus Aubergine, wyprodukowany w zaledwie 3300 egzemplarzach.

Kolejne kwietny samochód można było spotkać 17 kwietnia na ulicach Pszczyny, będącej od 2014 roku miastem partnerskim Wałbrzych. Kwiatową aranżację pojazdu przygotował kolejny z festiwalowych koordynatorów florystów, czyli pochodzący ze Śląska Tomasz Maxa Kuczyński. Z Górnego Śląska pochodzą także Zygmunt Sieradzan oraz Katarzyna Rduch z międzynarodowego Instytutu Florystycznego.

- Tomasz, Zygmunt i Katarzyna udekorowali znanego z filmów z Louisem de Funes, eleganckiego Citroena od AutoMat i wyruszyliśmy na spotkanie z mieszkańcami Pszczyny. Na pszczyńskim rynku wręczyliśmy kwiaty oraz opowiedzieliśmy o atrakcjach jakie czekają w Książu. To nie koniec naszej podróży! – dodaje Kamila Świerczyńska.

Kolejne kwietne auto będzie można spotkać w najbliższą niedzielę (21 kwietnia) w Rybniku. Kwiatową dekorację auta przygotuje reprezentująca Stowarzyszenie Florystów Polskich Marta Kondzielnik z Pszczyny.

Szczegóły dotyczące festiwalu można znaleźć na stronie: www.ksiaz.walbrzych.pl oraz www.festiwalkwiatow.pl

Twoja reakcja na artykuł?

12
75%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group