Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4355
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lalki na KON–TEKSTACH w Poznaniu

Wtorek, 24 maja 2011, 6:21
Aktualizacja: Czwartek, 26 maja 2011, 7:38
Autor: Sven
Wałbrzych: Lalki na KON–TEKSTACH w Poznaniu
Fot. TLiA
Co prawda, V Międzynarodowy Festiwal Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży KON–TEKSTY odbędzie się w listopadzie, ale już teraz odbyły się kwalifikacje jego uczestników.

Wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora często podróżuje po Polsce. Niedawno wrócił z Rzeszowa z Przeglądu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA a jesienią wybiera się do stolicy Wielkopolski. „Calineczka” w reżyserii Konrada Dworakowskiego została zakwalifikowana do udziału w V Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży KON-TEKSTY w Poznaniu, który odbędzie się od 14 do 19 listopada 2011 roku.

- Organizatorem festiwalu jest Teatr Animacji w Poznaniu. KON-TEKSTY są próbą odpowiedzi na pytania dotyczące kondycji współczesnej dramaturgii dla dzieci
i młodzieży. To także doskonała okazja do konfrontacji europejskich dokonań artystów tworzących teatr dla młodych widzów, stworzenia forum wymiany doświadczeń i poglądów pomiędzy dramaturgami, twórcami, publicznością i krytyką. Międzynarodowe jury KON-TEKSTÓW przyznaje laury za najlepszą realizację sztuki współczesnej, najwartościowszy debiut dramaturgiczny oraz najciekawszą sztukę dla dzieci i młodzieży – mówi Marlena Jasińska - Denst z biura Promocji i organizacji Widowni TLiA w Wałbrzychu.

Przypomnijmy, że wałbrzyska „Calineczka” odniosła już sukces, zdobywając w ubiegłym roku Nagrodę Główną na V Świętokrzyskim Festiwalu Teatrów Lalkowych „Brzechwa i inni…” w Kielcach. Czy i tym razem nasz Teatr zbierze laury?

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group