Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3528
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: LAMPA w I L.O.

Wtorek, 16 marca 2010, 21:45
Aktualizacja: Środa, 17 marca 2010, 7:38
Autor: Sven
Wałbrzych: LAMPA w I L.O.
Fot. Sven
Przez całe wtorkowe popołudnie wnętrza I Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu wypełnione były artystami reprezentującymi różne formy sztuki.

Można było zobaczyć przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, diaporamy. W sumie kilkudziesięciu młodych ludzi z wałbrzyskich i szczawieńskich szkół ponadpodstawowych zaprezentowało swoje talenty w ramach II Licealnego Amatorskiego Młodzieżowego Przeglądu Artystycznego.

Pierwsza LAMPA odbyła się trzy lata temu i mimo, że nie kontynuowano przedsięwzięcia w następnym roku, LAMPA tliła się przez cały czas. Wtedy inicjatywę uczniów wspomagała jeszcze pedagog Małgorzata Simm. W tym roku, już całkowicie samodzielnie, do rzeczy zabrały się i wszystko zorganizowały cztery dziewczyny: Natalia Bienias, Paulina Bienias, Iwona Konieczna i Ewa Olejarz.

Zadanie nie było wcale łatwe, ponieważ jak to zwykle bywa najpoważniejsza przeszkoda to pieniądze, z reguły niestety niezbędne. Ale udało się pozyskać nie tylko patronów medialnych, ale też hojnych darczyńców. Dlatego też było dobre nagłośnienie i oświetlenie oraz promocja, która doprowadziła do licznej frekwencji oraz nagrody. Przegląd miał charakter konkursu, a więc w celu wyłonienia finalistów potrzebne były eliminacje, które odbyły się dzień wcześniej.

Dokonania młodych artystów oceniało jury złożone z przedstawicieli różnych dziedzin sztuki. Już po występach muzyków stwierdzili, że wyłonienie zwycięzców nie będzie łatwe, choćby z powodu różnorodności prezentowanej sztuki.
Ostatecznie zwycięzcami, w poszczególnych kategoriach, zostali: KATEGORIA MUZYKA - Zespół: 1 .miejsce - Rock Symptom, 2. miejsce - Endless Agony. W kategorii: Solista/duet: 1. miejsce: Igorson & Awiz, a 2. miejsce zajęła Anna Cieślińska. W kategorii DIAPORAMA: Konrad Karolczyk, Hanna Puskarz, Cyprian Mielczarek. W Kategorii TEATR:Monodram - Marcin Sudol, spektakl teatralny - Theatrum Mundi, Drugie Dno. W kategorii ARTYKUŁ PRASOWY - Michalina Więcław, Martyna Kazimierczak, ex aequo: Szymon Kowalski i Paweł Duroł.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody - płyty z muzyką, dvd, ramki cyfrowe, karty pamięci, głośniki, mikrofony itp. Wydaje się, że tak udana impreza powinna być organizowana cyklicznie, częściej niż co trzy lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group