Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lekarze stale poszukiwani

Wtorek, 9 listopada 2021, 6:45
Aktualizacja: 9:00
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Lekarze stale poszukiwani
Fot. archiwum
O tym, że w polskich szpitalach jest za mało lekarzy i pielęgniarek wiadomo od dawna. Z takim problemem boryka się m.in. Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego co rusz ogłasza nabory na stanowiska na różnych oddziałach szpitalnych. Tylko w ostatnim miesiącu możemy znaleźć informacje o poszukiwaniach lekarzy do pracy. Mowa o terapeucie zajęciowym, lekarzach rezydentach, psychiatrze, pediatrze, lekarzu kierującym oddziałem pediatrii, lekarzu kierującym oddziałem chirurgii ogólnej, chirurgu, czy diagnoście laboratoryjnym, ale również o specjaliście do spraw księgowości czy też kadr.

Jak wynika z danych statystycznych, w Polsce obecnie brakuje co najmniej 8 tysięcy lekarzy. W niektórych miastach sytuacja wygląda na tyle źle, że dyrektorzy placówek medycznych są zmuszeni do likwidowania oddziałów lub łączenie dwóch oddziałów w jeden. Taką sytuację wymuszają na nich braki kadrowe. Ogromne niedobory kadrowe mają prawie wszystkie placówki medyczne. Brakuje zarówno lekarzy, jak i pielęgniarek. Deficyt kadrowy personelu medycznego jest dramatyczny.

Oferta mieszkaniowa dla takich osób ma być dodatkowym bodźcem, który zadecyduje, że zdecydują się one na zamieszkanie w Wałbrzychu i pracę w wałbrzyskich placówkach zdrowotnych. Coraz częściej też placówki zdrowia decydują się na zatrudnienie lekarzy zza wschodniej granicy, którzy w Polsce szukają lepszego życia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
4%
Cieszy
5
9%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
44
79%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group