Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2845
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lekcje z rzemieślnikami

Wtorek, 20 listopada 2018, 11:21
Aktualizacja: 14:31
Autor: red
Wałbrzych: Lekcje z rzemieślnikami
Fot. użyczone
Czy warto zastać rzemieślnikiem? Jak się do tego przygotować i jakie rzemiosło wybrać? O tym wszystkim rozmawiają dolnośląscy rzemieślnicy z uczniami podczas lekcji i warsztatów rzemieślniczych prowadzonych w ramach projektu #RzemiosłoNoweRozdanie.

Pierwsze lekcje przeprowadziła Aleksandra Chenczke-Markiewicz w Zasadniczej Szkole Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu. 60 uczniów i uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej nauczyło się jak tworzyć i pielęgnować las w słoiku.
– To były bardzo ciekawe zajęcia – mówi Anna Zaborowska, instruktor terapii zajęciowej WTZ. - Pokazały naszej młodzieży, w większości osobom z niepełnosprawnością intelektualną, możliwość wykonywania bardzo inspirującej pracy. Okazało się, że wielu spośród nich ma do tego rzemiosła prawdziwy talent. Dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dzierżoniowie uczyła się garncarstwa od Katarzyny Fiołek-Szymali.

Pod fachowym okiem rzemieślniczki powstały gliniane anioły, gwiazdy, choinki i inne prezenty dla rodziców.
- Poprzez lekcje i warsztaty prowadzone przez rzemieślników – mówi Agata Zemska, Dyrektor Wydziału Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. – Chcielibyśmy promować kształcenie zawodowe w rzemiośle, budować wartość takich pojęć jak rzemiosło, rzemieślnik, kwalifikacje rzemieślnicze. Rzemiosło to szansa na ciekawy zawód, możliwy do wykonywania także przez osoby z niepełnosprawnościami.

Jeszcze w listopadzie z lekcji rzemieślniczych będą mogli skorzystać uczniowie ze Świeradowa-Zdroju. Tym razem swoje swój warsztat rzemieślniczy zaprezentuje Izabela Janiak z Pracowni Piernikowej Isabell. A na grudzień zaplanowano m.in. warsztaty introligatorskie i lekcje z konserwatorem książek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group