Zalogowanych: 5

Wałbrzych: Lekkoatletyczne ostatki

Czwartek, 5 listopada 2015, 10:58
Aktualizacja: 10:59
Finał Dolnośląski Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej gimnazjów był eliminacją przed Finałem Krajowym Ligi, który wiosną 2016 odbędzie się w Białymstoku.

W zawodach na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu wałbrzyszanie wypadli bardzo dobrze, a najcenniejszy złoty medal w rzucie oszczepem zdobyła Daria Szałańska z wynikiem 36,10 m, która uzyskała również najlepszy rezultat zawodów w pchnięciu kulą 3 kg -11,31 m.

Srebrny medal wywalczył Filip Ruszkiewicz w biegu na 1000 m z wynikiem 2:49,38 i Mateusz Frankiewicz w skoku w dal – 5,15 m.

Brązowy medal przypadł w udziale Aleksandrze Tomaszewskiej w biegu na 300 m – 44,85s, Karolinie Baranowskiej w skoku wzwyż – 135 cm i Maciejowi Woźniakowi w biegu na 100 m – 12,35s.

Na wyróżnienie zasługuje również Remigiusz Wojciechowski, który w biegu 110 m przez płotki zajął 4. miejsce z rezultatem 18,18s. Nasze sztafety 4×100 m zajęły miejsca: chłopcy – 7., a dziewczęta – 9. miejsce na 22 – 56,12s. Kamil Zakrzewski był szósty w pchnięciu kulą 5 kg – 10,50m.

Kilka dni później we Wrocławiu rywalizowali uczniowie szkół średnich. Dziewczęta z ZS4 zajęły drużynowo trzecie miejsce, natomiast chłopcy szóste.

Indywidualnie złoty medal wywalczyła Weronika Grzelak, pchając kulą 4 kg – 11,30 m i Piotr Pytlak, który 5-kilogramową kulę posłał na odległość 15,01m. W tej samej konkurencji Paulina Chmielewska wynikiem 9,56 m zajęła 3. miejsce. Brązowe medale wywalczyli: sztafeta 4×100 kobiet w składzie: Patrycja Wyrzyńska, Adriana Grędzińska, Justyna Bryłka, Weronika Grzelak – 52,45, oraz 4×100 mężczyzn: Marcin Ochyra, Krystian Petela, Damian Durski, Maksymilian Piotrowski – 46,68s. W czołówce byli: 100m – Patrycja Wyrzyńska 13,11s – 4. miejsce, Adriana Grędzińska 13,97 s – 7. miejsce, Maksymilian Piotrowski 11,93s – 8. miejsce, 800m Patrycja Łazarczyk 2:46,34s – 6. miejsce, skok w dal Marcin Ochyra 5,81m – 6. miejsce, kula 4kg Słowik Oliwia 8,54m – 8. miejsce.