Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5049
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Leśne wykroczenia

Poniedziałek, 27 września 2021, 12:34
Aktualizacja: 13:36
Autor: red
powiat wałbrzyski: Leśne wykroczenia
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony weekend na terenach zielonych położonych w powiecie wałbrzyskim ponownie pojawiły się wspólne patrole strażników leśnych z Wałbrzycha i Jugowa oraz policjantów z Boguszowa–Gorc. Miejscowych funkcjonariuszy wspierali dodatkowo policjanci Komisariatu Wodnego we Wrocławiu dysponujący specjalistycznym pojazdami typu quad. Do działań wykorzystany został także samochód terenowy.

W miniony weekend funkcjonariusze Policji oraz Straży Leśnej samochodem terenowym oraz quadami przemierzyli ponownie sporą część powiatu wałbrzyskiego. Odwiedzili między innymi tereny leśne położone w miejscowościach Mieroszów, Nowe Siodło, Sokołowsko, Unisław Śląski, Rybnica Leśna i Boguszów-Gorce. Patrolując lasy mundurowi pilnowali, aby „zielone płuca ziemi” nie były niszczone. Zwracali również szczególną uwagę na turystów, którzy mogą naruszać zakaz wjazdu do lasów pojazdami mechanicznymi, czy też parkować swoje samochody na drogach leśnych, gdzie jest to zabronione.

Tylko w sobotę i niedzielę mundurowi wylegitymowali siedemnaście osób, dokonali dziewięciu kontroli pojazdów, ujawniając przy tym siedmiu sprawców wykroczeń. Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej będą kontynuowane cyklicznie szczególnie w trakcie weekendów, kiedy najwięcej turystów udaje się do lasów oraz wybiera w góry położone w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim.

Twoja reakcja na artykuł?

21
81%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
3
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group