Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5209
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Letni Festiwal

Środa, 4 sierpnia 2021, 11:30
Aktualizacja: 15:11
Autor: red
Wałbrzych: Letni Festiwal
Fot. organizatorzy
Pokazy lotnicze, inscenizacje historyczne, spotkanie z generałem Hermaszewskim to atrakcje nowego Letniego Festiwalu Tajemnic. Jego zaplanowana na 14–15 sierpnia , pierwsza edycja upłynie z tematem przewodnim „W chmurach”. Letni Festiwal Tajemnic to największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy przygód oraz miłośników historii.

Na gości festiwalu czekają aż cztery niezwykłe, podniebne pokazy najsłynniejszej w Polsce ORLEN Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. Dzięki codziennym inscenizacjom historycznym „Polscy lotnicy w Anglii" zobaczymy, jak wyglądał dzień w obozie lotników Jego Królewskiej Mości, a z kilkudziesięcioma rekonstruktorami będzie można porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie. Uczestnicy Festiwalu będą mogli obejrzeć wystawę lotniczą „W chmurach” w największym kompleksie zamkowych sal, gdzie powstanie unikalna ekspozycja kilkudziesięciu modeli samolotów oraz rekwizytów polskich lotników. Specjalnym gościem festiwalu został Mirosław Hermaszewski – pierwszy i jedyny Polak, który odbył lot w kosmos. W programie będzie również wykład „Świdnica rodzinne miasto Czerwonego Barona”. Specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi we wnętrzach zamku powstanie strefa „W gwiazdach”, gdzie czekać na Was będą wróżbici i cyrkowcy, którzy otworzą przed Wami magiczne meandry ezoterycznego świata. Nie zabraknie również silniejszych emocji, których dostarczy Nocne zwiedzanie „Tajemniczy zamek” trasą niepokazywanych przejść w asyście zamkowych... duchów. Każdy z miłośników przygód znajdzie dla siebie coś interesującego. Nie zabraknie widowisk historycznych, pokazów, gier terenowych, atrakcji dla rodzin z dziećmi czy lotu nad zamkiem świecie wirtualnym. Teren Letniego Festiwalu Tajemnic odbywającego się w dniach 14-15.08.2021 r. (sobota-niedziela) obejmuje Zamek Książ, przedzamcze wraz z dziedzińcem i tarasy. W związku z tym w podanym terminie kasy biletowe będą się znajdować przed budynkiem bramnym zamku, a wstęp na przedzamcze będzie biletowany. Partnerem Głównym Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Szczegółowy program i cennik Festiwalu oraz informacje na temat dojazdu i parkingów znajdziecie Państwo na stronie: https://www.ksiaz.walbrzych.pl/turystyka/festiwal-tajemnic

Godziny otwarcia w dniach 14-15.08.2021 r.
Godziny otwarcia kas biletowych 09:00 - 18:00
Zwiedzanie obiektu możliwe 09:00 - 19:00.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group