Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3079
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Licytacja plastronu

Wtorek, 4 stycznia 2011, 12:58
Aktualizacja: 12:58
Autor: red
Wałbrzych: Licytacja plastronu
Fot. użyczone
Zapraszamy do licytacji szczególnego plastronu z nr 1, należącego do zawodnika wałbrzyskich Rycerzyków.

Jest to plastron, w którym 7-letni Kuba Isański wywalczył w sezonie 2010 tytuł najlepszego żużlowca w kategorii 50 ccm.

Jest to znakomita okazja, żeby stać się posiadaczem tego unikatowego plastronu. Jest on szczególny z trzech powodów: w sezonie 2010 po raz pierwszy w historii polskiego żużla Wałbrzych wystawił swoich zawodników w rozgrywkach mini żużla w kategorii 50 ccm i 125 ccm i to właśnie w takich plastronach zawodnicy rywalizowali na torach żużlowych. Ponadto w plastronie, którego dotyczy licytacja, startował Jakub Isański , zwyciężając w klasyfikacji generalnej sezonu, zdobywając tym samym swój pierwszy tytuł najlepszego żużlowca w kategorii 5-9 lat w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski o Puchar Przewodniczącego Komisji Sportu Żużlowego. Trzeci powód jest bardzo osobisty: mimo że plastron ten jest dla Kuby ważną i cenną pamiątką, postanowił oddać go na licytację, ponieważ sam zawdzięcza bardzo wiele Jurkowi Owsiakowi i jego akcji.

Osiem lat temu Orkiestra zbierała fundusze na aparaturę do badania słuchu u noworodków. Rok później urodził się Kuba i po przebadaniu okazało się, że jest głuchy. Szybkie wykrycie braku słuchu uratowało Kubę przed trwałą niepełnosprawnością. Od tego czasu przeszedł pomyślnie cztery operacje i w tej chwili może już cieszyć się pełnym zdrowiem. Gdyby nie sprzęt zakupiony przez WOŚP, Kuba nie mógłby się w tej chwili cieszyć ze swojego pierwszego sukcesu, a co najważniejsze, może w pełni realizować teraz swoja pasję – jazdę na motorze. Dlatego Kuba jak tylko może zawsze bierze udział w akcji zbierania funduszu dla WOŚP.

Być może plastron ten będzie stanowił w przyszłości wysoką wartość kolekcjonerską, a kto wie, jeśli za kilkanaście lat Kuba pójdzie w ślady naszego znakomitego żużlowca Tomasza Golloba, może okazać się bezcenny.

Licytacja trwa do wtorku do 11.01.2011. Więcej informacji na stronie klubu WSM Chełmiec.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group