Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: List otwarty nauczycieli ZS nr 5 w Wałbrzychu

Czwartek, 11 kwietnia 2019, 14:28
Aktualizacja: Piątek, 12 kwietnia 2019, 8:50
Autor: red
Wałbrzych: List otwarty nauczycieli ZS nr 5 w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Po I LO i po II LO w Wałbrzychu teraz nauczyciele ZS nr 5 przesłali do naszej redakcji list otwarty.

List otwarty nauczycieli ZS nr 5 w Wałbrzychu

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele

Akcja strajkowa w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu trwa czwarty dzień i wciąż nie ma przesłanek, by w najbliższym czasie została przerwana. Wpisujemy się naszym protestem w podobne deklaracje szkól i przedszkoli z Wałbrzycha. Jesteśmy w stałym kontakcie z innymi placówkami i realizujemy ideę prawdziwej solidarności, która w historii dała nam świat, w jakim żyjemy.

Jesteśmy zdeterminowani, by osiągnąć cel, jakim jest podniesienie prestiżu zawodu nauczyciela. Skorzystają na tym nasi uczniowie, rodzice i – jak sądzimy – całe społeczeństwo, które w jakiejś części kształtujemy. Prosimy o zrozumienie i drobne gesty solidarności w codziennych rozmowach, wydawanych opiniach, wpisach i gestach.

Prosimy o zrozumienie, że to nie my jesteśmy odpowiedzialni za przedłużający się impas. Rodzice każdego dnia posyłają dzieci i młodzież do szkół w pełnym zaufaniu do nas, do tego, jacy jesteśmy na co dzień, jakie wartości reprezentujemy. Aby móc pokazywać innym świat, w jakim warto żyć, musimy mieć możliwość nasiąkania pięknem, nowymi pomysłami artystów, nowinkami naukowymi, postawami osób wybitnych. Chcielibyśmy mieć na to odrobinę czasu i możliwości, by ze zdwojoną siłą inspirować młodzież pasjami, wiedzą, nowymi umiejętnościami. Nie stanie się to nigdy, jeśli nie zaczniemy normalnie funkcjonować, zamiast comiesięcznego wegetowania i podejmowania dodatkowych zleceń. Nauczyciel zawodu stanie się w szkole już niebawem wspomnieniem, bo inżynierowie, specjaliści odejdą do innych zajęć a akcentowana przez ministerstwo szkoła techniczna i branżowa nawet ze świetnym sprzętem będzie muzeum bez obsługi.

Ślemy serdeczne pozdrowienia i głosy wsparcia dla pozostałych protestujących.

Nauczyciele ZS nr 5 w Wałbrzychu

Twoja reakcja na artykuł?

38
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
0
0%
Smuci
27
33%
Złości
15
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (62) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group