Czytających: 4516

Wałbrzych, Biały Kamień: LO: Juve przegrywa na inaugurację

Niedziela, 28 marca 2010, 20:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 marca 2010, 9:13
Występujący w klasie okręgowej Juventur Wałbrzych przegrał na inaugurację rundy wiosennej z liderem V ligi Bielawianką Bielawa 0:2. Gole dla gości zdobyli Owczarek oraz Chęciński.

Juventur przed runda wiosenną wzmocnił się kadrowo. Wałbrzyszanie pozyskali braci Dudków, Jastrzębowskiego, Starczukowskiego oraz drugiego bramkarza Rokosza. Te zmiany na nic sie zdały w pojedynku z liderem okręgówki. Bielawianka od samego początku grała na połowie rywala, a gospodarze atakowali jedynie z kontry. Pierwszy gol padł w 17 minucie. Sytuację sam na sam z Jasińskim wykorzystał Owczarek. Przez kolejnych 25 minut wciąż przewagę mieli goście. W 45 minucie zdobyli nawet bramkę. Ponownie do siatki Juventuru trafił Owczarek, ale sędzia dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

W drugiej połowie lepiej, a przy tym skuteczniej wciąż grała ekipa z Bielawy. W 52 minucie Jasińskiego pokonał Chęciński i jak się później okazało, był to ostatni gol tego meczu. Lider odskoczył trzeciej ekipie tabeli na 14 oczek i wydaje się, że o awans do IV ligi powalczą już tylko dwa zespoły. Wśród nich jest Górnik Gorce, który w niedzielę wygrał z Pogonią Pieszyce 1:0.

Juventur Wałbrzych - Bielawianka Bielawa 0:2 (0:1)