Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 2716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lobbing w Radzie Powiatu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 2 lipca 2010, 12:01
Aktualizacja: 12:01
Autor: Sven
Prace zaprezentowane zostały w Starostwie Powiatowym
Fot. Sławomir Pawlik
Mimo że wakacje w toku, uczniowie klasy o profilu: Technik organizacji reklamy Zespołu Szkół nr 8 w Wałbrzychu zaprezentowali swój dorobek artystyczny w budynku Starostwa Powiatowego.

Wystawa towarzyszyła ostatniej przed przerwą urlopową sesji Rady Powiatu i miała na celu pokazanie radnym, że uczniowie są aktywni, ale potrzebują wsparcia.

Prezentacja była efektem działań grupy artystycznej „OtwARTte”, działającej pod kierunkiem nauczycielki historii sztuki i rysunku – Emilii Heiler, która w trakcie sesji opowiedziała radnym o działalności swoich podopiecznych.

Młodzież skorzystała z finansowanego przez Nokię programu „Make a Conection”, opracowała projekt i zgłosiła go do konkursu. Mimo konkurencji ponad pięciuset innych pomysłów, zostali zauważeni i otrzymali dotację. 4,5 tysiąca złotych wystarczyło na podstawowe wyposażenie pracowni plastycznej i zorganizowanie warsztatów malarskich dla koleżanek i kolegów spoza grupy. Pomagają także przy rekrutacji następnego rocznika na swój kierunek.

Program, z którego skorzystali uczniowie Zespołu Szkół nr 8, jest realizowany w ponad dwudziestu krajach świata. Jego celem jest nie tylko finansowe wspieranie realizacji projektów. Młodzi ludzie uczą się pracy w grupie, rozwiązywania konfliktów, formułowania celów, wiary we własne umiejętności. We współczesnym świecie taka wiedza jest niewątpliwie bardzo przydatna.

Wierzymy, że radni nie pozostaną obojętni i po powrocie z urlopów „otworzą” się na „OtwARTte”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group