Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lobbowali w sprawie strażnicy

Czwartek, 13 stycznia 2011, 19:29
Aktualizacja: Piątek, 14 stycznia 2011, 12:45
Autor: Sven
Wałbrzych: Lobbowali w sprawie strażnicy
Grzegorz Kułak, komendant PSP Wałbrzych, lobbował w sprawie wałbrzyskiej strażnicy wraz ze starostą Robertem Ławskim i posłanką PO Katarzyną Mrzygłocką
Fot. red
Robert Ławski – Starosta Wałbrzyski, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu Grzegorz Kułak oraz posłanka PO Katarzyna Izabela Mrzygłocka udali się do Wrocławia w celu przeprowadzenia rozmów w sprawie przyznania pieniędzy na budowę strażnicy.

Przypomnijmy, że zadnie inwestycyjne pod nazwą ,,Budowa Strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Straży Pożarnej Wałbrzych - Podzamcze” realizowane jest od 2002 roku. Zgodnie z decyzją z roku 2009, poza jednostką ratowniczo-gaśniczą w budynku przy ul. Ogrodowej ma mieścić się jeszcze Komenda Miejska PSP oraz siedziba Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Potrzebna była korekta projektu, jednak projektant nie wywiązał się z określonego w umowie terminu. Upłynął on 30 listopada 2009 roku. W konsekwencji cofnięte zostały dwie dotacje, a inwestycję pominięto w budżecie Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu na rok 2011.

Dokumentację od projektanta udało się jednak uzyskać 28 grudnia 2010 roku, a 11 stycznia 2011 roku zostało przyznane pozwolenie na budowę. W nowej sytuacji Starosta wraz z komendantem PSP Grzegorzem Kułakiem, 12 stycznia najpierw złożył wizytę Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu Jarosławowi Wojciechowskiemu, a następnie z posłanką PO Katarzyną Izabelą Mrzygłocką, udał się do Wojewody Dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy.

W obydwu przypadkach Robert Ławski wskazywał na potrzebę powstania strażnicy w Wałbrzychu.
– Dzięki niej dojazd do Podzamcza, Szczawienka, Piaskowej Góry skróci się z kilkunastu do kilku minut. Jest to również inwestycja ważna ze względu na pobliską Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz Szczawno-Zdrój i Stare Bogaczowice – argumentował starosta.

Zarówno Komendant Wojewódzki, jak i Wojewoda Dolnośląski, są zgodni, że budowę strażnicy należy dokończyć, najlepiej w ciągu 2-3 lat. Wyrazili też chęć przyjazdu do Wałbrzycha, aby obejrzeć obecny stan inwestycji przy ul. Ogrodowej. Zapowiedzieli także, że postarają się wygospodarować odpowiednie środki finansowe potrzebne na ukończenie budowy strażnicy. Potrzeba ponad 9 milionów złotych. Do tej pory zainwestowano już ponad 12 milionów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group