Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3814
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Ma być bezpiecznie podczas finału

Środa, 27 stycznia 2021, 11:28
Aktualizacja: 12:29
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Ma być bezpiecznie podczas finału
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny będą czuwać nad bezpieczeństwem podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego 29. edycja odbędzie się 30 stycznia 2021 roku.

Już w najbliższą niedzielę wałbrzyscy policjanci zadbają o bezpieczny przebieg 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na bezpieczeństwo wolontariuszy oraz reagować na jakiekolwiek incydenty mogące spowodować zagrożenie bezpieczeństwa kwestujących.

Z uwagi na panujące obostrzenia wałbrzyscy policjanci nie mogli jak co roku spotkać się osobiście z wolontariuszami, aby przekazać im ważne wskazówki na temat ich bezpieczeństwa. Dlatego też w miniony poniedziałek w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury został nagrany spot, w którym funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu poinformował kwestujących o najważniejszych zasady bezpieczeństwa i sposobie postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Przypomniał o dokonywaniu zbiórek w miejscach uczęszczanych, dobrze oświetlonych i objętych monitoringiem. Zwrócił uwagę, aby kwestować zawsze z innymi osobami, ale z zachowaniem wprowadzonych obostrzeń sanitarnych i nie czekać aż puszka zapełni się całkowicie, tylko lepiej kilka razy odnieść pieniądze do głównego punktu. Przypomniał także, aby podczas powrotu na zakończenie Finału wracać w towarzystwie innych kwestujących lub skorzystać z pomocy krewnych, czy też przyjaciół.

Na zakończenie pouczył wolontariuszy jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Zwrócił uwagę, aby w przypadku napadu natychmiast wzywać pomocy i szukać osób dorosłych lub policjantów. Funkcjonariusz zachęcał także, aby w każdym przypadku - jeżeli wolontariusz będzie mieć podejrzenie, że jego bezpieczeństwo jest zagrożone - poinformować służby ratunkowe pod numerem Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112. Na zakończenie życzył wszystkim kwestującym udanej, ale przede wszystkim bezpiecznej zbiórki pieniędzy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
23%
Cieszy
3
23%
Hahaha
3
23%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
15%
Złości
1
8%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group