Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3137
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ma na koncie 26 kradzieży z włamaniami

Poniedziałek, 11 grudnia 2017, 12:42
Aktualizacja: 13:05
Autor: red
Wałbrzych: Ma na koncie 26 kradzieży z włamaniami
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do mieszkania przy ul. Środkowej w Wałbrzychu. Okazał się nim 19–letni wałbrzyszanin.

Do opisywanego zdarzenia doszło 25 listopada tego roku. 19-latek wyłamał drzwi balkonowe do mieszkania i dostał się do jego wnętrza, skąd ukradł złoty zegarek oraz bransoletkę z diamentami. Poszkodowana wyceniła straty w mieniu na kwotę około 4 tysięcy złotych.

Wałbrzyscy „kryminalni” analizując zebrany na miejscu zdarzenia materiał dowodowy oraz realizując informacje własne ustalili sprawcę tego czynu. 7 grudnia tego roku w godzinach popołudniowych mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu przy ul. Kolejarskiej w Wałbrzychu.

Praca operacyjna przyniosła pożądany efekt i podczas czynności procesowych funkcjonariusze wydziału kryminalnego udowodnili 19-latkowi 25 innych kradzieży z włamaniami na terenie miasta oraz jedną kradzież mienia. Mężczyzna włamując się do mieszkań, piwnic oraz pomieszczeń gospodarczych kradł sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia, biżuterię oraz inne wartościowe rzeczy. Straty, sumując wszystkie zdarzenia, wyniosły około 115 tysięcy złotych.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożyli stosowne wyjaśnienia. Za kradzieże z włamaniami grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Trwają działania zmierzające do odzyskania skradzionego mienia. Prokuratura zastosowała w stosunku do wałbrzyszanina środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group