Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 4019
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Mają nowy wóz

Niedziela, 4 października 2020, 11:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 5 października 2020, 8:37
Autor: red
REGION, Mieroszów: Mają nowy wóz
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Nowy wóz bojowy dla OSP Mieroszów!

Na zaproszenie Burmistrza Gmina Mieroszów Andrzeja Lipińskiego oraz prezesa i druhów z Ochotnicza Straż Pożarna Mieroszów w uroczystości przekazania nowego wozu bojowego marki IVECO strażakom z OSP Mieroszów uczestniczyła Iwona Frankowska - Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego oraz Stanisław Skrzyniarz - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu.

Ceremonia przekazania pojazdu odbyła się o g. 11 na mieroszowskim Placu Niepodległości w obecności Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Marka Kamińskiego, Komendanta Miejskiego PSP w Wałbrzychu st. bryg. Krzysztofa Szyszki i Z-cy Komendanta Miejskiego bryg. Pawła Kalińskiego.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego, odmówieniu modlitwy do św. Floriana i poświęceniu pojazdu przez proboszcza parafii w Mieroszowie ks. Stanisława Piskorza, wóz został "ochrzczony" przez Grażynę Majkowską – Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Mieroszowa. Następnie klucze do wozu z rąk Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego odebrał Prezes OSP Mieroszów Tomasz Mordoń.

Powiat Wałbrzyski dofinansował zakup wozu bojowego kwotą 40.000 zł. W ramach wkładu do nowego pojazdu druhowie otrzymali od władz Powiatu nowe węże strażackie.

Twoja reakcja na artykuł?

16
70%
Cieszy
3
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group