Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6186
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Majówka u Angelusa

Czwartek, 19 maja 2022, 10:21
Autor: red
Wałbrzych: Majówka u Angelusa
Fot. KMP Wałbrzych
Za nami Majówka u Angelusa.

Organizatorzy przygotowali aż 9 różnych sekcji tematycznych:

Sektor Administracyjno-Prawny
Sektor Logistyczno-Menadżerski
Sektor Sztuki
Sektor Bezpieczeństwa
Sektor Protetyczny
Sektor Kosmetologiczny
Sektor Pielęgniarski
Sektor Językowo-Pedagogiczny
Sektor Dietetyczny

W programie były m.in. debaty, dyskusje, analizy, quizy, konkursy.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Państwowa Uczelnia im Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu zorganizowała Dzień Otwarty pn. "Majówka u Angelusa 2022”. Wśród licznych atrakcji jakie przygotowały władze uczelni, nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy z wałbrzyskiej komendy, którzy promowali swoją służbę i zachęcali do związania przyszłości z Policją. Zanim zaproszeni goście udali się w poszczególne miejsca, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, zaprezentowali pokaz samoobrony, który wzbudził wśród oglądających duży zachwyt. Nasi policjanci zostali nagrodzeni przez publiczność dużymi brawami.

Nastąpienie uczniowie szkół średnich oraz studenci mogli odwodzić poszczególne strefy, m.in. zdrowia i urody, gdzie pielęgniarki promowały profilaktykę oraz prewencję zdrowotną (pomiary ciśnienia tętniczego, edukację w zakresie dietetyki, czy chorób cywilizacyjnych). Były także kosmetolożki. Wszyscy odwiedzający mogli skorzystać z zabiegów kosmetologicznych na dłonie. Odbyły się również mistrzostwa wizażu o tytuł „Najlepszego Wizażysty”.

Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających w ten dzień uczelnię cieszyło się stoisko informacyjne przygotowane przez wałbrzyskich policjantów. Każdy, kto je odwiedził, mógł przymierzyć sprzęt wykorzystywany w trakcie działań, zobaczyć z bliska narzędzia pracy technika kryminalistyki oraz te, które wykorzystują na co dzień policjanci z ruchu drogowego.

Uczniowie i studenci mieli przede wszystkim możliwość porozmawiania z funkcjonariuszami na temat służby w Policji. Pytania zadawane przez odwiedzających dotyczyły różnych zagadnień, jednak najczęściej pojawiało się pytanie dotyczące warunków pracy, zarobków w Policji, kryterium przyjęć do służby oraz realizowanych akcji. Przyszli kandydaci zainteresowani służbą w naszej formacji dopytywali również o etapy postępowania kwalifikacyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group