Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3268
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina Zdrój: "Malarstwo i rzeźba" Bogumiły Stęszewskiej i Franciszka Sobańskiego

Wtorek, 26 lutego 2013, 6:17
Aktualizacja: 9:03
Autor: Robert Bajek
Jedlina Zdrój: "Malarstwo  i  rzeźba"  Bogumiły  Stęszewskiej  i  Franciszka  Sobańskiego
Fot. Robert Bajek
Dnia 22 lutego w Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju odbył się wernisaż wystawy Bogumiły Stęszewskiej i Franciszka Sobańskiego pod tytułem "Malarstwo i rzeźba". Odwiedzający Centrum Kultury w Jedlinie mieli okazję zobaczyć kilkadziesiąt wyjątkowych obrazów i niezwykłych rzeźb autorstwa lokalnych artystów.

Bogumiła Stęszewska mieszka obecnie w Wałbrzychu. Malarstwo to jej pasja. Maluje portrety, architekturę, kwiaty i pejzaże. Stosuje takie techniki jak pastele, farby olejne, akryl, ołówek, akwarele.

- Maluję każdą techniką. Najpóźniej zaczęłam malować akwarelą, ale w tej chwili stosuję ją bardzo często – mówi Bogumiła Stęszewska – Od niedawna tworzę też obrazy marynistyczne. Najtrudniejsze w nich jest namalowanie wody. Na wielu moich obrazach dworków i pejzaży jest woda, więc w końcu stwierdziłam, że mogę również malować obrazy marynistyczne.

Bogumiła Stęszewska należy do Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków. Jej obrazy można było podziwiać na wielu wystawach. Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i dorosłych w Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju, oraz zajęcia plastyczne w PSP nr 21 w Wałbrzychu. Bogumiła Stęszewska jest założycielką grupy artystycznej „Iris”, działającej przy Centrum Kultury w Jedlinie Zdroju.

Franciszek Sobański jest mieszkańcem Jedliny Zdroju. Rzeźbiarstwo to jego hobby, sposób na spędzanie wolnego czasu. Pomysły na niezwykłe rzeźby czerpie z okolicy Jedliny, obfitującej w piękne krajobrazy i przyrodę. Do swoich rzeźb wykorzystuje materiały naturalne: szyszki, żołędzie, kasztany, pnie i gałęzie drzew.

Wystawa zgromadziła wielu oglądających, którzy przez długi czas w skupieniu podziwiali zaprezentowane dzieła.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group