Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3454
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Malowanie elewacji PSP 21 i PG nr 7

Środa, 22 czerwca 2016, 12:32
Aktualizacja: Czwartek, 23 czerwca 2016, 9:54
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Malowanie elewacji PSP 21 i PG nr 7
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj na Podzamczu odbyła się akcja malowania elewacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu i PG nr 7.

Akcja miała na celu zamalowanie znajdujących się na szkolnych ścianach graffiti i odnowienie elewacji. Organizatorzy zapewnili pędzle, wałki do malowania, rękawice ochronne, farby, wodę, muzykę i dobrą zabawę przy odświeżaniu elewacji. Udział w akcji wzięli uczniowie PSP21 oraz PG nr 7 wraz z nauczycielami, wychowawcami, rodzicami i opiekunami, a także Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, przedstawiciele Rady Miejskiej i instytucji współorganizujących akcję. Podczas pracy i zabawy nie zabrakło też Inspektora Kruka z wałbrzyskiej Straży Miejskiej.

Inicjatywa zamalowania graffiti i odświeżenia szkolnej elewacji wpisuje się doskonale w nurt rewitalizacji Wałbrzycha i jest zgodna z prowadzonym przez Urząd Miasta projektem zakładającym działania mające na celu poprawę jakości i komfortu życia mieszkańców. W ramach tego projektu przy wałbrzyskim Urzędzie Miasta powstał zespół, którego zadaniem jest wypracowanie zasad porządkowania przestrzeni publicznej. Zespół zajmuje się również walką z graffiti i szpecącymi malowidłami na budynkach, murach i elementach miejskiej infrastruktury.

Wśród organizatorów dzisiejszej akcji znaleźli się między innymi: Urząd Miasta Wałbrzycha, Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, PSP nr 21 i PG nr 7, Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group