Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2638
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mały krok wielką szansą na wyjście z zadłużenia

Poniedziałek, 12 września 2016, 6:40
Aktualizacja: Wtorek, 13 września 2016, 11:18
Autor: red
Wałbrzych: Mały krok wielką szansą na wyjście z zadłużenia
Fot. red
Co zrobić, kiedy okaże się, że mamy trudności z zapłaceniem rachunków i zalegamy już z opłatami za różne zobowiązania finansowe? Podpowiedź, jakie wykonać kroki i jak unikać takich sytuacji już 16 września (w piątek) otrzymają podopieczni MOPS w Wałbrzychu, którzy mają kłopoty finansowe.

Tego dnia w siedzibie ośrodka przy ul. Grota Roweckiego (Centrum Pomocy Rodzinie) w godzinach 09:30-13:30 odbędą się specjalne warsztaty o gospodarowaniu budżetem domowym i sposobach wyjścia z zadłużenia. Projekt jest inicjatywą Grupy KRUK.

Uczestnicy warsztatów organizowanych we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wałbrzychu i Stowarzyszeniem Program Wsparcia Osób Zadłużonych, zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi zadłużenia oraz dowiedzą się, jak zarządzać budżetem domowym. Zostaną także zaznajomieni z podstawami psychologii postaw osób zadłużonych. Dzięki zaplanowanym ćwiczeniom, podopieczni MOPS dowiedzą się, jak przewidywać i planować bieżące wydatki i radzić sobie ze zobowiązaniami finansowymi, które trudno im spłacić.
- Osobom, które wpadły w spiralę zadłużenia, towarzyszy często wstyd i poczucie bezradności. Trudno im podjąć decyzję, co w pierwszej kolejności powinny zrobić, aby rozwiązać swoje finansowe kłopoty – mówi Agnieszka Salach z Grupy KRUK. - Warunkiem wyjścia na finansową prostą jest przede wszystkim kontrola domowego budżetu. Na warsztatach „Mały krok - Wielka szansa“ chcemy podzielić się z ich uczestnikami cenną wiedzą dotyczącą sposobów na wyjście z zadłużenia. Wystarczy zrobić jeden mały krok i dać sobie szansę na wyjście z finansowego dołka. Uczestnicy warsztatu dowiedzą się m.in., jak podzielić bieżące wydatki – na te stałe i okazjonalne. W trakcie praktycznych ćwiczeń chcemy położyć nacisk na właściwe gospodarowanie dostępnymi w gospodarstwie domowym środkami. Co bardzo ważne, osoby zadłużone lub zagrożone taką sytuacją, dowiedzą się, że domowe finanse to temat, w który warto angażować najbliższych – przekonuje Agnieszka Salach.

Warsztat poprowadzi Roman Pomianowski, psycholog, założyciel Stowarzyszenia Program Wsparcia Zadłużonych z Poznania. Prowadzący posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami zadłużonymi oraz ich bliskimi.

Po warsztatach, będzie można skorzystać z indywidualnych porad i konsultacji doradców z Grupy KRUK, którzy będą do dyspozycji uczestników.

W zajęciach będą mogły wziąć udział osoby objęte pomocą wałbrzyskiego MOPS-u. Dodatkowe zapisy będą prowadzone do 14 września pod mailem: skostiuk@onboard.pl i nr telefonu: 501 556 121. Liczba miejsc ograniczona.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group