Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4471
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Małymi krokami o planetę dbamy"

Czwartek, 25 kwietnia 2019, 7:29
Aktualizacja: 7:50
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Małymi krokami o planetę dbamy"
Fot. Robert Bajek
W naszym mieście ruszyła akcja pod nazwą "Małymi krokami o planetę dbamy". Pierwsze spotkanie odbyło się wczoraj w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień, Konradów.

Akcja "Małymi krokami o planetę dbamy" to zainicjowany przez wałbrzyski magistrat cykl wykładów i warsztatów ekologicznych dla dorosłych. Zajęcia odbędą się we wszystkich siedzibach Rad Wspólnot Samorządowych. Dzisiaj na Sobięcinie, 29 kwietnia na Lubiechowie, 6 maja na Piaskowej Górze, 7 maja na Starym Zdroju, 8 maja w Śródmieściu, 16 maja w dzielnicy Podgórze, 17 maja na Nowym Mieście, 22 maja w siedzibie RWS Rusinowa, 23 maja na Podgórzu i 27 maja w dzielnicy Szczawienko.

Uczestnicy tych spotkań mogą się dowiedzieć między innymi jak dbać o środowisko, jak ważna jest odpowiednia segregacja odpadów, świadome zakupy, dlaczego należy ograniczyć lub nawet wyeliminować plastik, jak oszczędzać wodę której brakuje, jak dbać o czystość wód, gleby i powietrza, jakich środków chemicznych nie należy używać, jak walczyć ze smogiem, a także jak ważne jest dzielenie się jedzeniem i przekazywanie rzeczy, z których korzystać już nie będziemy. Uczestnicy wczorajszego spotkania wykonali też ekologiczne mydełka.

- Zostałam zaproszona przez Urząd Miejski w celu przeprowadzenia pogadanek w szkołach podstawowych dla klas trzecich i dla dorosłych w RWS-ach. Chciałabym opowiedzieć mieszkańcom Wałbrzycha w jaki sposób możemy ratować naszą planetę - w małych kroczkach codziennych, co możemy na co dzień zrobić, żeby nasza piękna planeta nie straciła na uroku, żebyśmy my i przyszłe pokolenia mogli z niej korzystać i ją podziwiać - powiedziała prowadząca spotkanie Justyna Piwońska, reprezentująca firmę Ekosfera z Leszna.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group