Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4053
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mando zwiększa zatrudnienie

Piątek, 18 czerwca 2021, 10:22
Autor: JAZ
Wałbrzych: Mando zwiększa zatrudnienie
Fot. JAZ
Firma Mando świętuje 10–lecie istnienia. Progres oraz gwarancja jakości przygotowania pracowników pozwoliła firmie zainwestować w budowę nowego zakładu w Wałbrzychu.

Dzięki temu zaplanowano wzrost zatrudnienia z 650 osób do blisko 1100 pracowników. Dodatkowo 150 osób będzie pracować w dziale R&D.

- Dział R&D zajmować się będzie rozwojem technologicznym nowego procesu produkcyjnego. Już w tej chwili mamy zatrudnionych 10 osób, które szkolą się w Niemczech. W późniejszym etapie zostaną wysłane do Korei. W nowym zakładzie docelowo zatrudnionych zostanie 450 osób. Mamy zamiar wybudować halę w bliskim sąsiedztwie obecnej. Chcemy, by oba budynki obsługiwała jedna administracja. Gdzie dokładnie? Jeszcze nie wiemy. Trwają negocjacje w tej sprawie – mówi Senior Manager Adrian Bomba.

Prezes Mando International przyjechał do Wałbrzycha specjalnie ze względu na jubileusz i fakt budowy nowej fabryki.

- Cieszę się, że już 10 lat jesteśmy w stanie dostarczać najwyższej jakości komponenty do samochodów różnych marek. Teraz przyszedł czas na rozwój – mówi prezes.

Wkład firmy Mando w życie Wałbrzycha i okolic jest widoczny również w działalności charytatywnej. Swoją wdzięczność za pomoc finansową wyrazili wałbrzyscy harcerze, którym firma Mando pomogła stworzyć obóz na wyjazdy w Wielkopolsce.

Prezydent Roman Szełemej wyraził wdzięczność za otwartość na współpracę, nawiązując jednocześnie do początków firmy Mando w Wałbrzychu wraz z jego prezydenturą w mieście. Nowa fabryka ma zacząć produkcję już w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
3
21%
Hahaha
1
7%
Nudzi
2
14%
Smuci
1
7%
Złości
3
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group