Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4346
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Manipulacja" w kinie Apollo

Niedziela, 14 grudnia 2014, 14:31
Aktualizacja: 20:09
Autor: red.
Wałbrzych: "Manipulacja" w kinie Apollo
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w kinie Apollo odbyła się premiera amatorskiego filmu "Manipulacja", który jest dziełem młodych wałbrzyskich twórców – Mikołaja Grzebieniaka, Filipa Orlińskiego, Macieja Frąszczaka, Grzegorza Behana i Andżeliki Sokólskiej, którzy łączą naukę w liceum z realizowaniem swojej filmowej pasji.

Film opowiada o bezdomnym chłopaku wybitnie uzdolniony szachowo, który napotyka okazję odmiany swojego życia, poprzez spotkanie z bogatym mężczyzną o pseudonimie Kasparow, który proponuje mu lepszy byt w zamian za uczestnictwo w turniejach szachowych. Główny bohater - Jacek przyjmuje oczywiście ofertę nieznajomego i staje się profesjonalnym szachistą, lecz nie jest świadom konsekwencji wynikających z tej decyzji.

A tak o swojej produkcji mówili wczoraj jej autorzy:

Kręcimy filmy dla pasji. Zajmujemy się tym już dłuższy czas. W końcu udało nam się zorganizować taką premierę. Uznaliśmy, że ten film zasłużył na to, żeby pokazać go większej publiczności. Wszyscy interesujemy się aktorstwem, sztuką i kinematografią. To jest produkcja bezprecedensowa - nie ma jednego, głównego twórcy, tylko wszyscy jesteśmy zaangażowani w ten film. Ciekawą sytuacją jest to, że ostatni film został zrobiony w Wałbrzychu i wyemitowany w kinie w latach osiemdziesiątych XX wieku. Był to film na temat "Riese". Od tego czasu żaden wałbrzyski film nie był emitowany w kinie. Planujemy już kolejne produkcje. Przez to, że ten film jest długi - trwa godzinę - jest bardzo mało festiwali, na które możemy go wysłać, więc następne filmy, które będziemy robić będą o wiele krótsze.

Film "Manipulacja" został wyprodukowany przez Nikolaus Film Studio a w jego emisji pomogło Kino Apollo i Odra Film. Planowane są kolejne pokazy filmu w kinach studyjnych, teatrach i ośrodkach kulturalnych na terenie Dolnego Śląska.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group