Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 2109
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mariusz Mikołajek prezentuje

Sobota, 22 czerwca 2019, 6:42
Aktualizacja: 8:59
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Mariusz Mikołajek prezentuje
Fot. Robert Bajek
W Budynku B5 na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wczoraj wernisaż wystawy prac Mariusza Mikołajka “Zawsze początek, spotkanie”, a w Sztygarówce spotkanie z autorem, podczas którego Mariusz Mikołajek opowiadał o swojej twórczości, inspiracjach i przebiegu kariery zawodowej.

Mariusz Mikołajek to artysta malarz, absolwent dawnej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych, a obecnej Akademii Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, który na swoim koncie ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Jest animatorem działań plastycznych, warsztatów, happeningów i spotkań artystycznych - w tym również spotkań z młodzieżą w szkołach. Mariusz Mikołajek założył w Monarze pracownię plastyczną, warsztaty i plenery. Podobne działania prowadził w Domu Dziecka we Wrocławiu, we współpracy ze Stowarzyszeniem Wszechstronnej Pomocy Dzieciom „Ja, Ty, My”.

Mariusz Mikołajek znany jest z organizacji wystaw i różnego rodzaju artystycznych akcji plastycznych w niecodziennych, niekonwencjonalnych przestrzeniach i miejscach, takich jak między innymi dworce, schroniska dla bezdomnych czy galerie handlowe. W swoich działaniach duży nacisk kładzie na kontakt z ludźmi, widzami, uczestnikami akcji, odbiorcami. Oprócz malarstwa Mariusz Mikołajek tworzy też formy trójwymiarowe, różnego rodzaju instalacje, a swoje wystawy i spotkania dopełnia materiałami wideo czy performance.

Warto dodać, że Mariusz Mikołajek działa aktywnie w Fundacji "OK, art", którą założył z Witoldem Liszkowskim i Janem Mikołajkiem. Głównym celem działań Fundacji są działania rozwijające i budujące "miasto sztuki". Fundacja prowadzi Ośrodek Kulturalnej Animacji Podwórkowej. Efektem prac Ośrodka są między innymi dwa wielkie wrocławskie murale: "Podwórko-nasze atelier" i "Podwórko-odkrywanie sztuki".

Wystawa została zorganizowana w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Artystycznego OKiS we Wrocławiu przez Galerię Sztuki Współczesnej Starej Kopalni, a jej współorganizatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Województwa Dolnośląskiego. Wystawę można oglądać do25 sierpnia. Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
0
0%
Złości
3
60%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group